Najczęściej spotykanymi drzwiami zewnętrznymi są te wykonane z drewna. I nic w tym dziwnego, gdyż drewno jest optymalnym materiałem na ten cel.

Data dodania: 2016-08-01

Wyświetleń: 980

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Drewniane drzwi zewnętrzne

Jest jednocześnie bardzo wytrzymałe, a przy tym szlachetne i bardzo estetyczne. Jest to materiał wysoce ceniony w meblarskie i wykończeniach wnętrz. Jeżeli wspomnimy jeszcze o tym, że istnieją setki różnych gatunków drzew dających różnego rodzaju wzory i faktury, wówczas chyba nikogo nie będzie trzeba przekonywać, że jest to idealny materiał do wykonania drzwi.

Drzwi drewniane zewnętrzne

Pomimo faktu, że drewno jest bardzo wytrzymałe, jest pod niektórymi względami również delikatne. Jeżeli odpowiednio o nie dbamy wtedy będzie służyć nam przez wiele lat. Jednakże jeśli zaniedba się drewno, wówczas może nie tylko utracić wiele ze swojego estetycznego wyglądu, lecz nawet zbutwieć. Drzwi zewnętrzne są szczególne. W porównaniu do drzwi wewnątrz domu czy mieszkania są o wiele bardziej narażone na niszczące czynniki. Są to przede wszystkim wilgoć, zmienne warunki atmosferyczne oraz duże amplitudy temperatur. Zazwyczaj wystarczy dwa razy do roku pokrywać drewno specjalnym mleczkiem konserwującym aby zachować je w odpowiedniej kondycji.

Opcjonalne materiały dla drzwi

Istnieje wiele innych materiałów z których można wykonać drzwi zewnętrzne. Nie będą one jednak wyglądać tak reprezentacyjnie, jak klasyczne drewno. Materiały drugorzędne stosuje się przede wszystkim w mniej widocznych miejscach, w budynkach specjalnego przeznaczenia, takich jak wolno stojąca komórka czy chociażby garaż. Do najpopularniejszych materiałów na mniej standardowe drzwi należą tworzywo sztuczne oraz metal. Zastosowanie takich drzwi to nie tylko minus dla wyglądu wejścia, lecz bardzo często również niższy stopień izolacji termicznej pomieszczenia.

Konserwacja drzwi drewnianych

Jak zostało wspomniane wcześniej, aby zachować odpowiednią kondycję drzwi drewnianych zewnętrznych zazwyczaj wystarczy dwa razy do roku użyć na nich mleczka konserwującego. Powinno do konserwacji używać się wyłącznie preparatów specjalistycznych. Należy także uważać przy czyszczeniu drzwi. Jeżeli zastosuje się na nich proszek lub szorstki czyścik, wówczas mogą pojawić się rysy na lakierze. Da to dostęp wilgoci do samego drewna i negatywnie odbije się na trwałości materiału.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena