Zazwyczaj przygodę z prowadzeniem stron zaczynamy od wymyślenia nazwy strony (domeny), wykupienia jej a następnie znalezienia i wykupienia odpowiedneigo hostingu. Po wykonaniu tych wszystkich czynności mamy swoje miejsce w sieci, do którego prowadzi wymyślony przez nas adres. Jednak to nie wystarczy, żeby internauci chcieli odwiedzać nasz adres - potrzeba jest jeszcze zawartość strony!
No tak, ale co zrobić, gdy nie mamy pojęcia o programowaniu? Strony z gotowymi edytorami dodają swoje przedrostki do stworzonych stron a firmy zajmujące się tworzeniem stron wołają za to górę pieniędzy. Często też strona WWW to nasze myśli zebrane w jednym miejscu - nie chcemy, żeby przed publikacją ktoś miał wgląd na nasze treści. Z pomocą przychodzi nam bardzo prosty, wymagający umiejętności podstawowej obsługi myszki system obsługi zawartości strony - WordPress. System ten obsługuje w większości blogi internetowe, jednak wybranie odpowiedniego szablonu i odrobina konfiguracji sprawiają, że staje się wspaniałym systemem CMS dla strony WWW.
Instalacja tego systemu CMS jest bajecznie prosta. Wszystkie niezbędne informacje znajdziemy na stronie głównej systemu: https://pl.wordpress.org/. Możemy tam pobrać paczkę instalacyjną, przeczytać instrukcję instalacji a także dowiedzieć się co nieco o twórcach systemu.
Jeśli nie wiesz, jak poradzić sobie z instalacją systemu, lub jego dalszą obsługą nic straconego - zawsze możesz skontaktować się ze specjalistami od wsparcia IT i obsługi informatycznej.
To, jak działa system najlepiej obrazuje informacja zawarta na jego stronie www:
"WordPress jest nowoczesną, semantyczną, osobistą platformą publikacyjną, koncentrującą się na estetyce, zgodności z internetowymi standardami i użyteczności. WordPress jest zarówno wolny (od słowa „wolność”), jak i darmowy.
Prościej rzecz ujmując, WordPress jest tym, czego używasz, kiedy chcesz pracować, korzystając z oprogramowania blogowego zamiast z nim walczyć."
Dziękuję za zapoznanie się z artykułem. Mam nadzieję, że okazał się pomocny i przekonał Cię do wypróbowania tergo rozwiązania.
===
Ach, jeszcze jedno...
"Kod to poezja"