Z problemem, komu przydzielić zadanie zaprojektowania witryny internetowej, boryka się każdy, kto chce takową posiadać. Jeśli osoba nie potrafi zrobić tego sama, zleca zadanie profesjonalistom. Czy warto zlecić wykonanie usługi freelancerowi, czy lepiej zaufać większej firmie zajmującej się branżą it?

Data dodania: 2012-09-19

Wyświetleń: 1418

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

student-300x233Komu zlecić wykonanie strony internetowej? 

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby strona internetowa została wykonana przez młodego człowieka. Taki freelancer z reguły tworzy tanie strony internetowe w przeciągu kilku dni. Zaletą freelancera jest fakt, że bardzo często jest z nim lepszy kontakt niż z większą firmą. 

Spowodowane jest to tym, że freelancer musi dbać o swoją markę i bardziej przykłada się do wykonywanej pracy. To on musi dbać o klienta. Tanie strony www określa się jako witryny do kilkuset złotych. Za tę cenę jesteśmy w stanie uzyskać kompletny projekt graficzny, który jest wykonany zgodnie z naszymi wytycznymi. Dodatkowo projektujący potnie grafikę i wdroży ją do specjalnego języka programistycznego. 

Dzięki temu strona będzie widoczna w Internecie. Tanie strony wykonują także firmy, które obsługują nieco większych klientów. Minusem takich przedsiębiorstw jest to, że niekiedy kontakt z nimi jest fatalny i trzeba czekać dłużej na odpowiedź z biura obsługi klienta. 

Nie jest to reguła, ale często tak bywa. Oczywiście, firma policzy sobie więcej pieniędzy za wykonanie profesjonalnej strony internetowej. Więc trzeba się liczyć z większymi kosztami tutaj, niżeli w przypadku zlecenia wykonania usługi wolnemu strzelcowi. Ten zrobi to za pół ceny.

Pozycjonowanie - podstawa reklamy w Internecie 

internet2-150x150Pozycjonowanie. Kluczowa kwestia przy prowadzeniu własnego serwisu internetowego. Utrzymywanie wysokiej pozycji strony w wyszukiwarkach zapewnia nam duże ilości unikalnych odwiedzin oraz wyświetleń strony. A przecież o to chodzi w momencie, gdy prowadzimy sprawnie działający serwis, portal czy chociażby blog.

Samym pozycjonowaniem możemy zająć się samodzielnie, na przykład optymalizując wygląd strony oraz jej kod tak, aby wyszukiwarki internetowe uważały ją za przyjazną, przez co nasz webpage osiągnie lepsze wyniki w wyszukiwarkach. Jednak nie każdy ma czas i umiejętności, aby się tym zająć. Dlatego w sieci powstają niezliczone ilości serwisów wspomagających utrzymanie wysokiej pozycji naszej strony w wynikach wyszukiwania. Jedne z tych serwisów są bardziej, inne mniej profesjonalne, jednak jednego nie można im odmówić - większość z nich faktycznie potrafi poprawić wizerunek naszej strony. A w dzisiejszych czasach Internet jest medium o bardzo szerokim spektrum - gdy nasza strona w sieci osiąga sukces, nasza firma także zanotuje wzrost obrotów oraz zysków np. ze sprzedaży usług.

Pozycjonowanie jest istotą każdej działalności w sieci, nawet tak błahej jak prowadzenie bloga. Bez utrzymywania odpowiedniego pagerank'u nigdy nie osiągniemy sukcesu. Dlatego właśnie należy poświęcić swój własny czas na utrzymanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Lub też można poświęcić kilka groszy i zlecić całość zewnętrznej firmie, która na pewno zadba o to, żeby nasz wizerunek tylko na tym zyskał.   

Licencja: Creative Commons
0 Ocena