Dzień ślubu to jeden z najważniejszych chwil w naszym życiu. Przygotowujemy się do niego kilka miesięcy lub nawet rok. Chcemy, by wszystko w tym dniu było idealne.

Data dodania: 2015-09-19

Wyświetleń: 3312

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Profesjonalny fotograf ślubny.

Dzień ślubu to jednak z najważniejszych chwil w naszym życiu. Przygotowujemy się do niego kilka miesięcy lub nawet rok. Chcemy, by wszystko w tym dniu było idealne. Dużo czasu poświęcamy wyborowi zespołu, jedzenia czy sukni ślubnej. A co z fotografem? Czy jest równie ważny? Nie należy odkładać tego aspektu na ostatnią chwilę. Wybór może wydawać się prosty, ale niestety nie jest. Warto zapytać znajomych z kogo usług korzystali lub poszperać trochę na licznych forach internetowych w poszukiwaniu talentu. Jeśli znajdziesz już kilku swoich kandydatów, powinnaś zobaczyć ich portfolio lub inne jego prace na stronie internetowej, które bardzo często dostępne. Jeśli chcesz wybrać fotografa ślubnego, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając fotografa ślubnego?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, zdjęcia na stronie internetowej fotografa świadczą o jego kreatywności oraz umiejętnością. Warto również zwrócić uwagę na sprzęt, jakim się posługuje. Aparat nie musi być bardzo drogi, tutaj liczą się głównie pomysł i talent. Istotne bywa oświetlenie i sposób fotografowania. Jeśli decydujemy się na sesję plenerową, co ostatnimi czasy jest bardzo modne, powinniśmy postawić na fotografa pełnego pomysłów. Często nie jesteśmy czy nasza wizja zgra się z możliwościami profesjonalisty. Dobry fotograf potrafi zrobić naturalnie wyglądające zdjęcia. Jest trochę psychologiem i artystą za aparatem. Obejrzyj jeszcze raz jego zdjęcia, być może tam znajdziesz inspiracje do własnej sesji zdjęciowej w plenerze, które teraz są bardzo popularne wśród nowożeńców.

 

Gdzie znaleźć ideał?

Znalezienie profesjonalnego fotografa, który spełniałby opisane kryteria, nie jest proste. W mniejszych miasteczkach może to graniczyć z cudem. W większych takich, jak Warszawa jest to o wiele prostsze. Jeśli znajdziesz już swojego kandydata, lepiej poszukaj o nim informacji w internecie oraz zrób wywiad wśród znajomych. Pamiętaj, że dobry fotograf to taki, który potrafi słuchać i wykazuje się kreatywnością. Dlatego warto wybierać fotografa, którego już ktoś sprawdził. 

 

Źródło: http://www.agnieszkaklosinska.pl/

Licencja: Creative Commons
0 Ocena