Telewizor najczęściej znajduje się w salonie, dlatego należy dokładnie przemyśleć jego ustawienie. Właściwa aranżacja kącika telewizyjnego sprawi, że będzie to doskonałe miejsce do wspólnego spędzania czasu dla całej rodziny.

Data dodania: 2015-06-03

Wyświetleń: 751

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oglądanie telewizji to jedna z najpopularniejszych form rozrywki. Seans ciekawego filmu czy kolejny odcinek ulubionego serialu to sprawdzona recepta na udany wieczór. Telewizory są nieodłącznym elementem wyposażenia polskich domów, jednak urządzając swoje mieszkanie, warto dobrze przemyśleć, w którym miejscu stanie telewizor. Oto kilka porad, jak urządzić funkcjonalny kącik telewizyjny

Telewizor na salony

Mało kto może pozwolić sobie na wygospodarowanie osobnego pokoju telewizyjnego, dlatego najlepszym miejscem dla odbiornika będzie pokój dzienny. To tu spędzamy najwięcej czasu po pracy, odpoczywamy i podejmujemy gości. Zdecydowanie odradza się ustawianie telewizora w sypialni. Tak jak każde urządzenie elektroniczne, emituje on pole elektromagnetyczne, które może powodować bóle głowy, bezsenność i rozdrażnienie.

Złoty środek

To, w jakim miejscu ustawimy telewizor, w dużej mierze determinuje układ pozostałych elementów wyposażenia salonu. Przecież musimy mieć na czym wygodnie usiąść, a do pełni komfortu przydałby się także stolik, na który odłożymy kubek z herbatą czy miskę z popcornem. Telewizor powinien znaleźć się w takim miejscu, żeby promienie słoneczne wpadające przez okno nie zakłócały obrazu. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie go centralnie na jednej ze ścian. Należy jednak uważać, aby pomiędzy ekranem a kanapą czy fotelami nie znalazło się przecięcie szlaku komunikacyjnego. Krzątający się przed nosem domownicy na pewno nie będą sprzyjać oglądaniu nowego odcinka ulubionego serialu.

Należy także zastanowić się nad tym, czy telewizor będzie wisiał czy stał. Możemy powiesić go na ścianie za pomocą specjalnego podtynkowego stelaża, który dodatkowo ukryje wszystkie przewody. Jest to eleganckie i nowoczesne rozwiązanie, o którym należy jednak pomyśleć na bardzo wczesnym etapie wykańczania wnętrza. Innym rozwiązaniem będą szafki i stoliki RTV. Pośród wielu dostępnych na rynku produktów, z pewnością najdziemy taki, który będzie pasował do wystroju wnętrza, a na półkach zmieścimy także odtwarzacze i dekodery do telewizji naziemnej. Dobrym pomysłem jest także pozostawienie maksymalnie dużo wolnej przestrzeni na ścianach wokół telewizora. Jeśli ustawimy wokół niego półki z książkami czy dekoracjami, możemy mieć problemy ze skoncentrowaniem się na wyświetlanym obrazie.

Warto także ustawić telewizor tak, żeby mieć do niego łatwy dostęp i móc bez problemu usunąć osiadający na nim kurz.

Licencja: Creative Commons