Ekspres do kawy jest elementem bardzo wymagającej pani i pana domu. Nie każdy kiedyś mógł sobie pozwolić na taki przywilej jak ekspres do kawy. 

Data dodania: 2015-05-10

Wyświetleń: 663

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obecnie jednak technologia poszła do przodu i wielkie nieporęczne ekspresy zostały zastąpione małymi i wygodnymi w użytkowaniu. Kawa z ekspresu do kawy jest zdecydowanie lepsza i bardziej wyrazista. Wszystko jednak tkwi w sposobie jej przyrządzenia. Nie każda zrobiona kawa z ekspresu musi być idealna. Bardzo dużo w dalszym stopniu tkwi tutaj od umiejętności, jakimi dysponuje osoba robiąca kawę. Musi ona pamiętać, aby kolba była dokładnie wyczyszczona z poprzedniego nabicia oraz aby dysza była przeczyszczona – pozostałości kawy mogą sprawić, że zrobiona kawa będzie gorzka.

Dobry ekspres do kawy nie musi mieć kilku kolb. Wystarczy mu jedna razem z dobrym spieniaczem do mleka. Dzięki temu będziemy w stanie przygotować naprawdę bardzo dobrą kawę – czarną, białą czy też latte. Dobry ekspres do kawy to aktualnie już nie taki duży wydatek i dzięki temu każdy może posiadać tego typu kuchenny sprzęt.

Kawa przyrządzona dzięki dobremu ekspresowi do kawy smakuje zdecydowanie lepiej, aniżeli tradycyjna sypana, dodatkowo pozbawiona jest uciążliwych fusów, co w kawie sypanej jest bardzo uciążliwe. Pamiętając o prostych zasadach w przyrządzaniu kawy jest się w stanie na pierwszy raz przygotować dobrą kawę. W momencie ćwiczenia swojej techniki przyrządzania kawy jest się w stanie przygotować coraz to smaczniejsze kawy. Jeżeli chcemy używać ekspresu do kawy na większą skalę warto zainwestować trochę więcej pieniędzy i kupić taki z dwiema kolbami i dyszami, co pozwoli robić kilka kaw jednocześnie.

Jednocześnie, warto przyznać, że na pierwszy raz nie powinniśmy decydować się na droższy sprzęt. Z prostej przyczyny. I tak nie zdołamy wykorzystać wszystkich ciekawych opcji, a co więcej możemy być zdeprymowani zbytnią zawiłością obsługi. No chyba, że ktoś dużo o tym czytał i ma wiedzę teoretyczną, niemniej na pierwszy raz wystarczy prosty ekpres, jeśli się z nim trochę oswoimy warto wtedy zainwestować w coś lepszego. 

Licencja: Creative Commons