Odpowiedź na to pytanie jest prosta – funkcjonalna i pięknie zaaranżowana. Ale nowoczesne meble, wysokiej jakości sprzęt AGD czy kolor ścian to nie wszystko. Przestrzeń należy urządzić tak, by gotowanie sprawiało przyjemność i było jak najwygodniejsze.

Data dodania: 2015-04-27

Wyświetleń: 942

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oto kilka praktycznych rad, jak pogodzić dekoracyjność kuchennej przestrzeni z ergonomią.

Modne ostatnio stały się konsole bufetowe na kółkach. Taki mebel wyposażony jest w kilka półek, które mogą stanowić miejsce dla akcesoriów i tekstyliów. Jeśli natomiast organizujesz rodzinny obiad bądź przyjęcie doskonale sprawdzi się jako mobilny barek. Konsola może być wykonana z drewna, tworzywa sztucznego bądź stali. Dzięki temu z łatwością dobrać można model pod kontem aranżacji – klasycznej lub nowoczesnej.

Kolejnym niezbędnym elementem w kuchni są oczywiście piekarnik oraz lodówka. Obecnie modne jest umieszczanie tych sprzętów w zabudowie – w drewnie lub laminowanym MDF, a nawet stali. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie piekarnika mniej więcej na wysokości pasa. Dzięki temu korzystanie z niego nie będzie wymagało uporczywego schylania.

Aranżując przestrzeń półek i szafek warto zainwestować w wysuwane elementy modułowe. W ten sposób, np. umieszczony pod zlewem kosz będzie wysuwał się, ułatwiając wyrzucanie śmieci. Także talerze, kubki czy też inne naczynia wyjmowane z umieszczonych na szynach przegród są znacznie łatwiejsze do sięgnięcia.

Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie w kuchni wyspy z wmontowaną płytą indukcyjną i okapem podwieszonym pod sufitem. Dzięki temu zyskuje się dodatkową przestrzeń na głównym roboczym blacie. Taka aranżacja świetnie pasuje do nowoczesnych wnętrz.

Pomysłów na zorganizowanie kuchennej przestrzeni jest tyle, ilu dekoratorów. Poza zastosowaniem podstawowych rad co do funkcjonalności, każdy sam powinien dokonać wyboru – czy wnętrze zaaranżować w stylu skandynawskim, prowansalskim, a może angielskim? W każdym przypadku zaproponowane powyżej rozwiązania sprawdzą się równie dobrze. Dostępność dodatków i sprzętów na rynku jest tak bogata, że z pewnością każdy znajdzie wśród nich propozycję w swoim guście.

Licencja: Creative Commons