Przed przyjęciem
Organizacja garden party nie wymaga wielkiego wysiłku - część pracy wykona za nas natura. Przede wszystkim zadbajmy jednak o ustawienie ogrodowego stolika, na którym zostaną podane przekąski, napoje oraz tort dla jubilata. Warto przygotować papierowe kubeczki i talerzyki - nic się nie stłucze i oszczędzimy sobie zmywania.
Jeśli chodzi o dekoracje, wystarczą nam balony i serpentyny - ale ze względu na sporą przestrzeń do zagospodarowania, powinno ich być naprawdę dużo. Możemy zakupić nawet 50 czy 100 sztuk balonów - część z nich może pęknąć podczas dmuchania.
Sprawy techniczne
W dniu poprzedzającym przyjęcie warto porozmawiać z dzieckiem i wytłumaczyć mu zasady savoir - vivre, których powinien przestrzegać gospodarz przyjęcia. Wyjaśnijmy, że wszyscy goście przychodzą do niego, więc w dobrym tonie jest ich powitać, dbać o to, aby dobrze się czuli, a na koniec pożegnać i podziękować za obecność.
Zadzwońmy także do rodziców zaproszonych dzieci w celu potwierdzenia ich obecności na przyjęciu. To konieczne, aby uniknąć sytuacji, gdy przygotujemy jedzenie dla dziesięciorga dzieci, a pojawi się zaledwie czwórka.
Zabawy
Garden party to świetna okazja, aby dzieci spędziły czas aktywnie. Idealną propozycją na zabawę urodzinową dla dzieci jest klasyczna gra w chowanego. Oczywiście gościom jedna konkurencja szybko się znudzi, dlatego możemy skorzystać z innych pomysłów, takich jak:
- berek
- zabawy taneczne: taniec na gazecie lub z balonikiem
- rysowanie (dla młodszych dzieci kolorowanie)
- zawody w bieganiu, rzucaniu piłką do celu itp.
Warto przede wszystkim zapytać dziecko o zdanie, jakie konkurencje chciałoby zorganizować. Jeśli zaproszeni goście to koledzy naszej pociechy ze szkoły czy przedszkola, prawdopodobnie mają swoje ulubione zabawy, w które z chęcią zaangażują się na przyjęciu urodzinowym.
Na koniec, w podziękowaniu za udział w przyjęciu, możemy rozdać gościom baloniki, które były elementem dekoracji. Dla nich będzie to miła pamiątka… a dla nas mniej sprzątania.