Bardzo wielu właścicieli zwierząt zastanawia się nad dokonywaniem zabiegów pielęgnacyjnych dla swoich zwierzątek, jednak zupełnie nie wiedzą, do jakich miejsc w tym celu się udać.

Licencja: Creative Commons

Data dodania: 2015-01-24

Wyświetleń: 1479

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

ARTYKUŁ

0głosów
Strzyżenie piesków i innych zwierząt

 Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że tego typu zabiegi spokojnie można przeprowadzić w zwyczajnych klinikach, niż gabinet weterynaryjny Toruń. Wielu weterynarzy, chcąc rozszerzyć wachlarz swoich usług, decyduje się na zatrudnianie w swoich gabinetach fryzjerów, którzy po spędzeniu z psiakiem kilkudziesięciu minut, potrafią stworzyć prawdziwe arcydzieło. Zwierzaki czują się o wiele wygodniej, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z letnią porą, kiedy pupile o gęstej sierści niezwykle się męczą.

Miejsce, jak gabinet weterynaryjny pozwala nie tylko na obcinanie pazurów, a więc wygodę dla zwierzaka i właściciela, ale także o sprawienie, by zwierzak wyglądał schludnie. W psiej czy kociej sierści zbiera się wiele bakterii, nie pomoże tutaj nawet częste mycie zwierzęta, co jest dla niego trudnym przeżyciem, ponieważ w trakcie spaceru i tak on się ubrudzi. Jeśli więc sierść będzie skrócona lub wcale jej nie będzie, nie trzeba będzie przejmować się, że będzie znajdowało się z niej zbyt wiele bakterii. Trzeba także zdawać sobie sprawę, że na takie usługi decydują się osoby, zamierzające wysłać swoje zwierzęta na wystawy. Co roku, odbywają się konkursy zwierzaków o rodowodach, w których właściciele mogą nawet uzyskiwać nagrody finansowe, dlatego będą oni robili wszystko, by tylko zaspokoić wymagania klientów. Fryzjerzy strzyżący zwierzaki powinni należeć do cierpliwych i potrafić obcować ze zwierzakiem, by ten nie był zestresowany i nie uciekał w trakcie wykonywania zabiegu pielęgnacyjnego, ponieważ może się okazać, że taki pupil nie pozwoli sobie wykonać takiego zabiegu po raz kolejny. Nie ma bowiem chyba nic gorszego, niż wykonanie takiej pracy tylko po to, by uzyskać korzyści finansowe, a nie po to, by zadbać o satysfakcję klienta i dobre samopoczucie zwierzaka. Zachęca się do zatrudniania odpowiednich osób.

Licencja: Creative Commons