Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z programami partnerskimi nie wie od czego zacząć. W tym artykule pokazuję krok po kroku jak stworzyć zarabiający mini-serwis.

Data dodania: 2008-06-25

Wyświetleń: 8915

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli dopiero zapoznałeś/aś się z programami partnerskimi, z pewnością kluczowym pytaniem jest dla ciebie: jak zacząć zarabianie w programach partnerskich? Co zrobić, aby zacząć budować swój mały e-biznesik? ;)

1. Zacznij od stworzenia dowolnego bloga o tematyce, która cię interesuje. Możesz to zrobić na wordpress.com, zarejestruj się i stwórz swoją stronę. Potem po prostu dodaj notki i strony - pisz wszystko, co wiesz na wybrany temat - przynajmniej 2-3 rzetelne notki dziennie.

2. Gdy twój blog będzie miał już przynajmniej 15-20 dobrych notek na temat, który Cię pasjonuje (będzie widać, czy są one napisane z entuzjazmem ;) ) zacznij go reklamować na innych blogach o podobnej tematyce. Poszukaj takowych w google. Pisz komentarze (oczywiście rzeczowe i z sensem, a nie tylko "zapraszam na moją stronę") i doklejaj do nich na dole adres strony.

3. Zapisz się na forum dyskusyjne związane tematycznie z treścią strony i wstaw w stopce linka do swojego bloga i krótki, zachęcający opis.

4. Dodaj w stopce swojego maila analogicznego linka+opis.

5. Najciekawsze artykuły dodaj do serwisu wykop.pl - da on twojemu blogowi kopa w postaci dużej liczby odwiedzin

6. Dodaj swojego bloga do serwisu blogfrog.pl

7. WRESZCIE: zapisz się do programu partnerskiego - polecam w szczególności program partnerski wydawnictwa Złote Myśli

8. Wybierz książki powiązane tematycznie z treścią twojej strony i wpleć w nią stosowne materiały - linki partnerskie, okładki książek, recenzje, opinie o ebookach itd. Ważne, by nie były one zbyt nachalne

9. Dodaj swoją stronę do systemu wymiany linków linkme.pl w celu uzyskania lepszego wyniku w google (jeśli masz stronę na swoim hostingu)

10. Dodaj swoją stronę do najpopularniejszych katalogów. Jeśli nie lubisz tego robić, skorzystaj z serwisu linkiseo.pl - korzystam z niego i naprawdę poprawia on pozycję moich stron w wyszukiwarkach.

11. Teraz bardzo ważna rzecz: umieść na swojej stronie formularz newslettera - skorzystaj z darmowego serwisu freebot.pl. Chodzi o to, aby zdobyć adres mailowy przybywającego gościa. Jako zachętę do zapisania się na listę daj w zamian darmowy fragment e-booka ze złotych myśli lub napisany przez siebie kurs mailingowy.

12. Teraz wystarczy tylko rozbudowywać swoją stronę o kolejne notki, a prowizje przyjdą niedługo. Jeśli już ich nie masz na koncie :)

Życzę samych wysokich prowizji! Aby zarobić jeszcze więcej, powtórz kroki od 1 do 12 tworząc bloga na inny temat. Kolejne strony polecam robić na płatnym koncie hostingowym i pod własną domeną (w subdomenach). Masz już je z czego sfinansować :)
Licencja: Creative Commons
2 Ocena