Krystalicznie przejrzyste, eleganckie i dające wprost nieograniczone możliwości aranżacji – szkło jest obecnie coraz częściej wykorzystywane w polskich domach jako element wykończenia wnętrz.

Data dodania: 2014-11-25

Wyświetleń: 1457

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Stylowe zabudowy szklane do domu

Dzięki firmom, które zajmują się tworzeniem zabudowy szklanej na zamówienie, każdy może spełnić swoje marzenia i uzyskać wnętrze odpowiadające indywidualnie jego gustowi.

Szkło w kuchni nie tylko piękne, ale i praktyczne

Szkło doskonale nadaje się do kuchni – najczęściej wykorzystywane jest w celu osłony ścian nad blatem kuchennym. To przestrzeń, która często brudzi się podczas gotowania, szczególnie w okolicy kuchenki. Szkło jest przy tym bardzo trwałe, dlatego będzie służyło latami. Jego zastosowanie upraszcza utrzymanie kuchni w czystości, a przy tym może nadać jej szykowny wygląd. Dużym powodzeniem cieszą się w szczególności szkła kolorowe i z nadrukami zdjęć – do wyboru jest szeroka gama grafik, zarówno tych ściśle kuchennych, na przykład owoców, warzyw czy kawy, jak i również można wybrać sielankowy krajobraz lub miejską panoramę.

Elegancka łazienka w szkle

Zabudowa szklana pasuje idealnie również do łazienki. Z przejrzystej tafli szkła można wykonać na wymiar kabinę prysznicową lub parawan nad wannę. Idealne dopasowanie jest tutaj atutem, ponieważ zabudowę można dobrać do nawet najmniejszej łazienki. Firmy zajmujące się realizacją elementów szklanych na zamówienie mogą wykonać także dla klientów lustra na wymiar – świetnie sprawdzą się też w przedpokojach.

Drzwi i balustrady – trwałe i stylowe

W domach i mieszkaniach szkło nadaje się również bardzo dobrze do wykonania drzwi zarówno standardowych z lewymi lub prawymi skrzydłami, jak i przesuwnych. Najczęściej wybierane jest szkło piaskowane, które delikatnie rozprasza światło, przy tym jest odporne na uszkodzenia i zachowuje wieloletnią trwałość. Ze szkła wykonuje się także inne zabudowy, w tym balustrady – wyglądają lekko, optycznie powiększają wnętrze i jednocześnie są bardzo bezpieczne.

Wszystkie elementy wykończenia wnętrz tego typu wykonuje się ze szkła hartowanego, które jest odporne na uszkodzenia, a przy mocnych uderzeniach rozsypuje się w drobny mak, zapobiegając w ten sposób skaleczeniom. Również różnorodność i wszechstronność powoduje, że obecnie zabudowy szklane są tak popularne – warto sprawdzić propozycje i wybrać coś dla siebie!

Licencja: Creative Commons