Kusi swą historią, wyjątkową kulturą oraz egzotyczną scenerią. Wietnam to wymarzony kierunek dla tych osób, które chcą przeżyć niesamowitą przygodę w azjatyckim stylu. Jakie zakątki tego kraju są szczególnie atrakcyjne dla turystów?

Data dodania: 2014-10-27

Wyświetleń: 4360

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wietnam: egzotyczna przygoda dla każdego

Delta Mekongu: czym może zachwycić turystów?

Dla większości turystów to właśnie Mekong i jego delta są głównymi atrakcjami. Możliwość odbycia rejsu po tej rzece to wyjątkowa przygoda. Nie każdy jest jednak w stanie taką wyprawę zorganizować, gdyż od organizatora takich rejsów wymaga się sporych umiejętności. W Polsce z takich możliwości znane jest biuro podróży Rainbow Tours, w ofercie którego rejsy po delcie Mekongu zajmują wyjątkowo ważne miejsce. Dlaczego delta ta stała się aż tak atrakcyjna? Potęga samego Mekongu przyciąga, a dodatkową atrakcją są liczne osady na wyspach. Tu można zobaczyć, w jaki sposób Wietnamczycy radzą sobie z codziennymi obowiązkami w tak trudnym terenie, jakim jest delta Mekongu, oraz zapoznać się z ciekawymi przykładami wietnamskiego budownictwa. Domy na palach wznoszą się tu bezpośrednio nad wodą, a łodzie służą jako podstawowy środek komunikacji. Tu czas się zatrzymał, a panująca w tej części kraju atmosfera od lat zadziwia turystów.

Wizyta w Małym Paryżu

Miasto Dalat, nazywane często „Małym Paryżem”, stanowi kolejną osobliwość na terenie Wietnamu. Ciekawa zabudowa, niezwykła różnorodność oraz możliwość spotkania się z różnymi grupami etnicznymi to czynniki, dzięki którym turystyka ma się w tym mieście coraz lepiej. Jakimi atrakcjami może zaskoczyć Dalat? Łagodny klimat oraz górska okolica to najważniejsze zalety „Małego Paryża”. Turyści cenią też to miasto ze względu na specyficzną zabudowę. Przypomina ona o kolonialnej przeszłości Wietnamu oraz o czasach, kiedy to Francja miała największy wpływ na jego rozwój. Silne wpływy francuskiej kultury oraz sztuki nie powinny tu nikogo dziwić. Kolonialne kamienice oraz kopia wieży Eiffla są najlepszymi wizytówkami tego miasta. Dalat zachwyca też wspaniałą okolicą, w której na szczególne wyróżnienie zasługują ogrody pełne kwiatów oraz imponujący wodospad Datanla.

Wietnam staje się krajem coraz chętniej odwiedzanym przez turystów z całego świata. Wynika to z chęci odkrywania tych państw, które do tej pory były tylko sporadycznie uwzględniane w ofertach biur podróży. Dziś wielu organizatorów zachęca do ich poznawania, z czego wielu miłośników egzotycznych wypraw korzysta bardzo chętnie.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena