Praca w domu wiąże się często z koniecznością samodzielnego przygotowania miejsca do pracy. Sami musimy zadbać o odpowiednie warunki ergonomiczne, prawidłowe oświetlenie i otoczenie sprzyjające dobremu samopoczuciu oraz oczywiście nierozpraszające. 

Data dodania: 2014-10-22

Wyświetleń: 1689

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pomysł na domowe biurko

Niezwykle ważne jest przy czym pracujemy. Dla własnego zdrowia warto zadbać więc o biurko, które będzie wygodne i funkcjonalne. A wybierać mamy w czym.

Jakie biurko, taka praca

W zależności od zawodu, jaki wykonujemy, biurka mogą się od siebie różnic pod względem technicznym i funkcjonalnym. Innego biurka będzie potrzebowała księgowa, a innego architekt. Jednak do typowych prac biurowych wystarczy, by miało ono odpowiednią wysokość oraz powierzchnię pozwalającą na postawienie komputera stacjonarnego lub laptopa, a także pozostawiające odpowiednie miejsce do prac niekomputerowych i przeznaczone na niezbędne akcesoria. Przy wyborze należy również patrzeć na ilość oraz wielkość szuflad i szafek biurkowych, także w zależności od potrzeb.

Biurko do pracy nie musi być nudne

Zwłaszcza, jeśli lubimy otaczać się pięknymi rzeczami, a także gdy przyjmujemy w domowym biurze swoich klientów. Plusem wybierania biurka do pracy w domu jest też ogromna dowolność. Dlatego na rynku znajdziemy biurka różne, klasyczne, te bardziej nowoczesne oraz w zupełnie niepowtarzalnym stylu. Ceniona jest tu oczywiście wysoka jakość materiału i wykonania. Jeśli chcemy nadać wnętrzu powagi oraz prestiżu, warto wybrać biurka drewniane z kontenerami, dosyć masywne, najlepiej w kolorze białym lub czarnym. Dla lubiących meble w stylu retro może to być klasyczne duńskie biurko, zbliżone designem do lat 60 –tych, na wysokich nogach. W trendach ostatnich lat widać wpływ stylu skandynawskiego również w domowych pracowniach. Jeśli nie potrzebujemy dużej ilości szuflad, półek i szafek w biurku, warto więc postawić na minimalistyczne projekty, w której zobaczymy tylko niezbyt gruby blat w kolorze białym na stalowej konstrukcji. Dosyć popularne stały się biurka, jak też inne meble, wykonane z palet EURO, a także całkiem minimalistyczne, o prostym blacie, lecz na stylowych ozdobnych nogach. Z kolei dla potrzebujących odrobiny relaksu w przerwie pracy można znaleźć biurka z wysuwanym stołem bilardowym. Jest to doskonały sposób na odrobinę aktywności fizycznej podczas pracy.                                                                  

Licencja: Copyright - zastrzeżona