Pewien znany polski vloger twierdzi, że Wrocław jest zawsze drugi: „Turystycznie drugi za Krakowem, Zachodniokulturowy drugi za Poznaniem oraz hipstersko drugi za Warszawą.” Sugeruje nawet zmianę hasła „Wrocław – miasto spotkań” na „Wrocław – pierwszy w byciu drugim”...

Data dodania: 2014-09-17

Wyświetleń: 1188

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zarobki na Dolnym Śląsku – czy Wrocław ma szansę być pierwszy w Polsce?

Na szczęście twierdzenie to nie jest prawdą, jak się bowiem okazuje Wrocław przoduje jeśli chodzi o zarobki w sektorze handlu detalicznego.

Gdzie szukać pracy w województwie dolnośląskim?

Jak wynika z raportu sporządzonego przez firmę Grafton Recruitment Wrocław może poszczycić się najwyższymi zarobkami w sektorze hadlowym. Polecamy więc wszystkim mieszkańcom Dolnego Śląska sprawdzanie ogłoszeń o pracę, bo lepszej okazji już nie będzie. Osoby spoza tego województwa, gotowe na przeprowadzkę, również mogą zacząć poszukiwania. Oferty pracy znajdziemy na: www.grafton.pl/oferty-pracy/dolnoslaskie/. Wśród pracodawców znajdziemy zarówno globalne korporacje, koncerny o zasięgu krajowym i lokalnym, a także małe i średnie przedsiębiorstwa. A zarobki? W porównaniu do pozostałych regionów polski, w sektorze handlu są bardzo konkurencyjne.

Stanowiska kierownicze

Najwięcej można zarobić jako dyrektor supermarketu. Zarobki na tym stanowisku wahają się od 9 aż do 16 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Podczas gdy w Warszawie, Poznaniu albo Krakowie na tym samym stanowisku zarobimy blisko o tysiąc złotych mniej.

Sporo można też zarobić jako kierownik regionalny (6 - 11 tysięcy złotych miesięcznie) lub kierownik obszaru (7-10 tysięcy). Natomiast zarobki kierowników pojedynczych sklepów we Wrocławiu wahają się od 4500 złotych do 8000 złotych, a ich zastępców – od 3000 złotych do 6000 złotych, podczas gdy na przykład w Poznaniu pensje wynoszą – 3000-5000 zł i 2500-4000 zł.

Biorąc pod uwagę, że są to kwoty brutto różnice może nie są zbyt duże, ale dla osób utrzymujących rodzinę z pewnością wystarczą, by w momencie poszukiwania pracy rozważyć przeprowadzkę na Dolny Śląsk.

Pozostałe stanowiska

Nie należy się skupiać jednak tylko na stanowiskach kierowniczych, ponieważ poza nimi istnieje wiele innych możliwości.

Żeby jednak sprawiedliwości stało się zadość, należy podkreślić, że jeśli chodzi o te stanowiska, zarobki w Polsce są na dość wyrównanym poziomie.

Na przykład  kasjer we Wrocławiu może zarobić od 2000 złotych do 2500 złotych brutto, w Katowicach będzie to maksymalnie 200 złotych więcej, a w Łodzi i Trójmieście – 300.

Proponowana pensja dla specjalisty ds. telemarketingu we Wrocławiu to od 2000 złotych do 3500 złotych, w Poznaniu będzie to 2500-3000, a w Łodzi i Warszawie 2000-4000 złotych miesięcznie brutto.

Dlaczego Wrocław przoduje akurat pod względem zarobków w sektorze handlowym? Specjaliści wskazują wiele czynników, jednak faktem jest, że jeśli ich wpływ się utrzyma, coraz więcej kandydatów może zacząć rozważać przeprowadzkę na Dolny Śląsk w poszukiwaniu pracy, a wówczas szala korzyści może przeważyć się na stronę  potencjalnych pracodawców.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena