Pokój młodzieżowy to miejsce gdzie dorasta czy dorastać będzie nasze dziecko, warto więc zadbać by dorastało komfortowo. Stara meblościanka z biurkiem zajmująca całą ścianę to przeżytek. To samo tyczy się znanych wszystkim tapczanów i wersalek. Kolorowe łóżko podwójne wysuwane jest tego najlepszym przykładem.

Data dodania: 2014-07-20

Wyświetleń: 7713

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Łóżko podwójne wysuwane na kolorowo - czyli nowoczesny pokój Twojego dziecka

Do niedawna taki widok, można było spotkać jeszcze w prawie każdym pokoju młodzieżowym w Polsce. Wielka meblościanka zajmująca cały pokój, z wbudowanym biurkiem, a często także z półkotapczanem. Fakt, był to mebel bardzo praktyczny, gdyż pozwalał zaoszczędzić miejsce i tak już w ciasnych oraz wąskich pomieszczeniach mieszkań w blokach wielkiej płyty kochanych lat 70... Czasy się zmieniają, meble się zmieniają, wystrój się zmienia, i to jak zmienia! Myślę, że zmiany idą w dobrym kierunku. Fakt, metraż mieszkań nie zmienia się zbytnio, gdyż kogo stać na apartament 70 metrów... Największa zmiana jaka zaszła, to zmiana w głowach projektantów. Również w meblach dla dzieci i młodzieży.

Przykładem jest tutaj łóżko podwójne wysuwane, w których zmiana jest bardzo widoczna. 

Dlaczego łóżko podwójne? 

Jak wspomniałem - metraż mieszkań nie zmienił się zbytnio na przestrzeni lat, więc tak jak kiedyś ważne było dobre wykorzystanie przestrzeni, tak samo jest teraz. Zmieniły się tylko gusta. Łóżko podwójne wysuwane to mebel, który w ciągu dnia zajmuje mało miejsca, a wieczorem szybkim ruchem ręki można je rozłożyć, by stworzyć przestrzeń do spania dla dwójki naszych pociech.

Kolor - to jest to

Jeśli łóżko podwójne ma być meblem służącym Ci na długie lata, warto zadbać o to, by wydać czasem tylko 100 zł więcej, aby zamiast mebla z płyty laminowanej, zakupić porządne łóżko młodzieżowe wykonane z solidnego drewna sosnowego. Sosna? Kojarzy ci się pewnie tylko z wielkimi słojami, kolorem ciemniejącym po czasie, sprawiającym wrażenie brudnego pokoju. Nic z tego! W tym roku na rynku spotkać można solidne łóżka malowane farbami akrylowymi oraz kolorowymi bejcami. Warto wziąć pod uwagę zakup takiego mebla, by stworzyć pokój na miarę potrzeb Twojego dziecka.

Na co zwracać uwagę przy zakupie

Zwróć uwagę czy produkt jest polski.
Sprawdź czy łóżko posiada dodatkowe szuflady/schowki (uczciwy sprzedawca nie pobierze za szuflady dodatkowej opłaty).
Warto również zakupić od razu cały komplet - łóżko oraz materace (zazwyczaj taki komplet też jest w cenie).
Sprawdź czy lakiery oraz farby stosowane do łóżek są ekologiczne oraz posiadaja stosowne atesty.
Możesz dodatkowo zaoszczędzić kupując przez Internet, warto więc przejrzeć dostepną ofertę sklepów internetowych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena