Zakup narożnika rozkładanego oraz innych mebli tapicerowanych przez internet wiąże się z pewnym ryzykiem - nie widzimy tkanin, nie możemy ich dotknąć, nie znamy także jego ogólnego wyglądu itp... W tym artykule pomogę wam bezpiecznie i dobrze wybrać idealny narożnik do swojego salonu.

Data dodania: 2014-07-08

Wyświetleń: 3849

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Porada: jak kupić narożnik rozkładany do salonu

Dlaczego narożnik rozkładany?

Narożnik to mebel tapicerowany, który w polskich salonach, znany jest już od dość dawna, teraz jednak przeżywa renesans - ilość modeli, wzorów, kolorów jest niewyobrażalna i łatwo można pogubić się w gąszczu cen oraz modeli. Nie należy podejmować pochopnego zakupu, zamawiając model z magazynu (nie wiadomo ile tam stał) po piątej przecenie, którego zapach może okazać się nie do zniesienia po jego dostawie do domu. Warto uzbroić się w cierpliwość gdyż zamówienie, produkcja i dostawa nowego narożnika to zazwyczaj okres 3-4 tygodni.

Narożnik? Z czym to się je?

Narożnik to mebel o tyle wygodny, że stanowi połączenie wygodnej sofy oraz fotela rozkładanego lub szezlonga, dzięki któremu można wygodnie wyciąnąc nogi do przodu. Spotykane są także modele w kształcie litery U - wystepuje wtedy możliwość "rozłożenia nóg" przez dwie osoby. 

Funkcja spania w narożniku powoduje także wielozadaniowość. Obecnie na rynku można spotykać większość modeli z wbudowaną tą opcją.

Od czego zacząć zakup narożnika?

Jeśli przymierzasz się do zakupu mebla tapicerowanego do salonu warto podjąć następujące kroki:

  1. Wybierz kilka interesujących cię modeli.
  2. Zrób listę 5 dopasowanych do ciebie pod kątem stylistyki, ceny oraz dostępnych tkanin.
  3. Jeśli dysponujesz wolnym salonem - wykonaj szablon. Do tego celu możesz użyć np taśmy malarskiej, kartonu itp.
  4. Ważne byś posiadał wymiary narożnika takie jak długość, szerokość, głębokość całkowitą - na tej podstawie będziesz mógł wykonać wspomniany wyżej szablon, dokładne wymiary narożników jeśli jednak nie znalazłeś jakiś wymiarów - poproś o nie konsultanta, nie powinno być z tym problemu.
  5. Jeśli wykonałeś już szablon, wiesz więc jak rozkładany narożnik może prezentować się w Twoim salonie - warto więc poprosić teraz o dostępne tkaniny, wysyłkę ich próbników pod wskazanych adres byś mógł podjąć decyzję o zakupie mebla na podstawie jakości tkaniny

Podsumowanie

Jak widać zakup rozkładanego narożnika do salonu nie musi wiązać się z obawami, jeśli zaplanujemy zakup i wykonamy powyższe kroki. Zakup mebli przez internet jeśli jest zakupem przemyślanym - na pewno okaże się zakupem udanym.

Licencja: Copyright - zastrzeżona