Zapewne każdy się zastanawiał na czym polega grafika komputerowa, po co ją się stosuje i jak się ją wykonuje. Tutaj zostanie poruszony ten temat.

Data dodania: 2014-05-16

Wyświetleń: 4443

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czym jest grafika komputerowa

Czym jest grafika komputerowa?

Jest to obróbka obrazu za pomocą programów graficznych (które są dostępne w Internecie)

Proces obróbki nastepuje w różnych programach graficznych takich jak: Photoshop, GIMP czy chociażby Paint. Za pomocą tych programów można tworzyć różnorakie efekty oraz "bawić się" z dodatkami które dane programy dają do dyspozycji. Najpotężniejszych z narzędzi jest Photoshop, który oferuje funkcję modelowania w 3D oraz zabawą z tworzeniem tychże modelów. Można także tworzyć animacje poprzez dodawanie obrazów w postaci "klatek". Można także operować kształtami dodawać różne efekty oraz tworzyć rysunki pędzlami (jednakże zalecamy to robić tabletem graficznym)

Mam pomysł na coś niesamowitego ale nie umiem tego przenieść. Jak to zrobić?

Potrzebny ci będzie monitor i w tym przypadku Internet lub książka opisująca jak tworzyć grafikę. W internecie jest dużo poradników jak uzyskać żądany efekt, więc szybko się nauczysz jak daną rzecz zrobić. Tylko potrzeba twojej wyobraźni jak i cierpliwości oraz chęci. Grunt to mieć własny pomysł na siebie.

Kiedyś aby tworzyć grafikę potrzebne były specjalistyczne studia po których miałeś wiedzę na tematy związane z tym. A teraz? Nie. Grafik komputerowy potrafi zarobić sporo pieniędzy. W większości graficy to samouki. Więc warto się takim stać.

Jakie programy lub narzędzia można uznać za specjalistyczne? 

Photoshop - jest to najbardziej zaawansowany program do edycji obrazów i jednocześnie można go nazwać kombajnem jeżeli chodzi o ogólną obróbkę obrazu w dowolnej formie. Jest dostępny na platformy Windows oraz Mac OS X (Macintosh). Niestety, jest płatny. Jego roczna subskrypcja kosztuje ponad 1000 zł. Jednak nie martw się jest darmowy odpowiednik tego programu. I świetnie pasuje, tylko trzeba będzie się go nauczyć obsługiwać - to GIMP. Jest wydawany na licencji GNU GPL i jest nawet obsługiwany na systemie Amiga Os X 4.x! Umożliwia edycję, wycinanie różnych warstw obrazu, i ogólną jego modyfikację. Jest to darmowy odpowiednik Photoshopa i warto się z nim zapoznać! Można za pomocą tak zwanych wtyczek tworzyć niesamowite efekty i zrobić ze zwykłego pliku JPG coś niesamowitego!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena