W nowoczesnych wnętrzach szafy przesuwne zdominowały szafy otwierane tradycyjnie. Czy to tylko kwestia mody, chwilowych upodobań czy może cos więcej?

Data dodania: 2014-02-12

Wyświetleń: 9391

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jaka jest przewaga szafy przesuwnej nad szafą otwierana tradycyjnie?

Na pytanie zadane w tytule jest kilka odpowiedzi.

Pierwsza z nich dotyczy kwestii estetycznych. Szafy wnękowe z drzwiami przesuwnymi w opinii wielu osób wyglądają lepiej niż szafy tradycyjne. Dobrze skomponowane i starannie wykonane drzwi szafy przesuwnej mogą nada wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Kwestia druga to obowiązujące trendy. Szafy przesuwne w ostatnich latach zrobiły furorę. Dodatkowo dostępny jest szeroki wachlarz materiałów, które można wykorzystać do wykończenia takiej szafy, aby wygląd jej pasował do stylu obowiązującego w mieszkaniu. Drzwi można wykonać z płyty meblowej w dowolnie wybranym kolorze. Możliwe jest wykonanie drzwi z lustrem w kolorze zwykłym, srebrnym lub złotym. Do tego dochodzi bogaty wybór szkła lacobel, dostępnego w wielu kolorach, wyszczególnionych na stronie producenta. Możliwe jest tez połączenie dwóch materiałów, przykładowo płyty meblowej z lustrem lub szkłem lacobel. Można tez oczywiście połączyć dwa lub więcej kolorów jednego rodzaju materiału (np. płyt).

Trzecia przewaga dotyczy kwestii praktycznych. Drzwi przesuwne praktycznie nie wymagają dodatkowego miejsca w pokoju. Mogą by stosowane nawet w małych pomieszczeniach. W wąskim korytarzu czy przedpokoju szafa przesuwna jest rozwiązaniem idealnym. Umieszczenie mechanizmu drzwi przesuwanych wymaga zwiększenia głębokości szafy o 10cm. I to wszystko. W bezpośrednim sąsiedztwie szafy można ustawić łóżko czy stół. Nie wymagany jest dodatkowy odstęp bowiem otwieranie szafy odbywa się w obrębie szafy poprzez przesunięcie skrzydła drzwiowego.

Jest to niezwykle wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, bardzo często wykorzystywane w mieszkaniach, gdzie powierzchnię każdego pomieszczenia chcemy wykorzystać optymalnie. Zastosowanie drzwi przesuwnych pozwala na budowanie funkcjonalnych szaf nawet w pokojach o niewielkiej powierzchni.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena