Jakie szafy garderobiane wybrać? Z drzwiami składanymi, rozwiaranymi, a może przesuwnymi?

Data dodania: 2021-07-01

Wyświetleń: 99

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

OPIS, INFORMACJA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Każdy z nas codziennie przebywa w swoim mieszkaniu. Zdarza się też, że często odwiedzamy kogoś znajomego w jego domu. I wszędzie, w każdym pomieszczeniu możemy zobaczyć meble. No bo przecież trudno sobie wyobrazić miejsce w którym mieszkamy bez mebli.

 
Każdy mebel to element dekoracyjny danego pomieszczenia. W przypadku szaf garderobianych poza walorem dekoracyjnym muszą one spełniać również walor funkcjonalny. Muszą one być tak zaprojektowane, aby mieściły w sobie nasze rzeczy i ubiania.

Kiedyś mieliśmy do czynienia  z tradycyjnymi szafami garderobianymi otwieranymi od środka do zewnątrz (drzwi rozwierane), które z reguły stanowiły toporne rozwiązania. Zazwyczaj szafy te po jednej ze stron wyposażone były w półki oraz po środku w drążek na wieszaki. Od kiedy pojawiły się szafy przesuwne i możliwość swobodnego ich projektowania oraz dodawania praktycznych rozwiązań stały się one nie tylko funkcjonalne, ale także eleganckie, a nieraz i wytworne.


Kiedy mówimy o produkcji mebli to zazwyczaj interesuje nas to z jakich materiałów zostaną one zrobione. Mamy też nakreślone to jak one mają wyglądać i ile za nie chcemy zapłacić. Dbamy też o to, aby były one funkcjonalne, ergonomiczne i w ogóle "NAJ".

W przypadku szaf garderobianych drzwi mogą być składane, rozwierane bądź przesuwne. Nie zawsze zagłębiamy się w szczegóły techniczne, takie jak na przykład system do drzwi przesuwnych. A są przecież osobne systemy do drzwi składanych, rozwieranych, czy systemów do zabudowy garderób oraz profili wykończeniowych. I kiedy zdecydujemy się na zakup nowej szafy to czasami nie wiemy, na które z nich się zdecydować. Z punktu widzenia oszczędności miejsca najpraktyczniejszym rozwiązaniem wydają się być drzwi przesuwne.


Do produkcji szaf przesuwnych producenci wykorzystują najnowsze i najlepsze systemy, więc można być pewnym, że zamówione szafy przesuwne będą najwyższej jakości przy zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, konstrukcyjnych i materiałowych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena