Urlop na plaży, zwiedzanie miast czy też dalekie podróże są popularne co roku wśród turystów. Jednak jest jednak coś nowego. Otóż biorąc pod uwagę posty urlopowiczów na forum podróżniczym HolidayCheck daje się zauważyć inne rodzaje wyjazdów, nie koniecznie mających na celu wypoczynek i tzw. „ponowne naładowanie akumulatora”

Data dodania: 2008-05-08

Wyświetleń: 3283

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Turystyka cmentarna, czyli odejść jak najtaniej

Nie chodzi tutaj bynajmniej o zwiedzanie pięknych cmentarzy, czy też miejsc spoczynku faraonów, lecz o wyjazdy do Czech, Holandii oraz Polski w poszukiwaniu tanich krematoriów, cmentarzy i urn na prochy.

Turystyka rozwodowa- szybko i bez biurokracji

Na przykład w Niemczech, co trzecie małżeństwo rozwodzi się. Rozwód jest zawsze drogi i czasochłonny, dlatego też małżeństwa próbują dokonać tego za granicą. W chwili obecnej nie zawsze jednak się to udaje, gdyż zagranicznym urzędom brak przysługujących praw.
Być może jednak firmy organizujące wycieczki typu podróż poślubna powinny się zastanowić także nad ofertę podróż rozwodowa pt.”droga do wolności”?

Turystyka chirurgiczna – inny kraj- inna cena- inny nos

Na forum HolidayCheck dyskutuję się także na temat operacji plastycznych. W Istambule należy dokonywać korekty wzroku, w Chinach operacji nosa, a w Czechach zrobią nam białe zęby i cudowne, trochę większe piersi.

Turystyka samobójcza- Twój ostatni urlop

Ten kto zapragnął skończyć ze sobą wcześniej niż jest zapisane w jego aktach niebieskich, znajdzie także radę na forum HolidayCheck. Jak czytamy na forum - samobójcy najczęściej skaczą z Empire State Building w Nowym Jorku. Ciężko chorzy natomiast udają się do Szwajcarii, gdzie jest dozwolona eutanazja.

Turystyka katastroficzna- okazanie współczucia Tym których już nie ma


Zwiedzanie miejsc gdzie wydarzyła się tragedia, pochłaniająca setki ofiar stało się stałym punktem programu wielu wycieczek. Przykładem jest tu Ground Zero w Nowym Jorku.

Z czasem rodzą się nowe formy aktywności turystycznej tak, że to co dziś wydaje się dziwne, jutro będzie zjawiskiem powszechnym.
Nie oznacza to jednak, że już nic nas nie zdziwi, wręcz przeciwnie, zdziwi tylko nie wiemy jeszcze jaka forma turystyki to będzie.
Może to i dobrze?

Zapraszamy na polskie wydanie forum na www.holidaycheck.pl
Licencja: Creative Commons