Określenie dresiarz jest nam bardzo dobrze znane. Tylko pod jakim względem je pojmujemy? Czy możemy dresiarzy zamknąć do jednego worka, mocno związać i nigdy nie wypuszczać? Odpowiedź brzmi nie, ponieważ jak się okazuje to pojęcie jest bardziej względne, niż mogłoby się na wydawać. Z jakimi dresiarzami możemy mieć do czynienia?

Data dodania: 2013-11-13

Wyświetleń: 2545

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rodzaje dresiarzy

Dresiarz klasyczny

To dresiarz, który zdecydowanie najczęściej jest kojarzony właśnie z tym określeniem. Zazwyczaj jest nim dość młody obywatel, który włóczy się miejskimi ulicami po nocach, zaglądając w dużo zagrażających życiu miejsc. Jest kimś w rodzaju Batmana, z tym, że działa w zupełnie nie podobnym do tego fikcyjnego bohatera stroju, bo jak wiadomo, życie to nie bajka. Śpi do południa, raczej nie spieszy mu się do pracy. Większość dnia przesiaduje pod trzepakiem z kolegami popijając piwko, grając w kapsle i wykazując się znajomością kilku nieparlamentarnych słów.

Dresiarz sportowiec

To naturalne, że większość osób uprawiających profesjonalnie sport nosi dresy, często robi to nawet wtedy, kiedy mu się to wcale nie podoba i na stadion wolałby zawitać w obcisłych dżinsach. Dres jest jednym z nieodzownych elementów w sporcie. Często nie sami zawodnicy, ale także trenerzy i ludzie związani ze sztabem noszą je dla podkreślenia swojego przywiązania z podopiecznymi. Tak robił chociażby Franciszek Smuda, kiedy był selekcjonerem reprezentacji Polski. Dresiarzem sportowcem może być jednak także osoba, która na co dzień ubiera się w dres, chodzi w nim nawet do Biedronki na zakupy. Krótko mówiąc, w jakiej sytuacji by się nie znalazła, zawsze jest gotowa go gry.

Dresiarz domownik

Są też takie osoby, które bardzo często wstydzą się dresu, jednocześnie bardzo często go ubierając. Są też takie, które się go nie wstydzą, ale bardzo często ubierają go wyłącznie, kiedy przechadzają się po swojej domowej posiadłości. Jedni i drudzy są tak zwanymi dresiarzami domownikami czy, jak kto woli, dresiarzami domowymi.  

Dresiarz senior

To osoby, których wiek przekroczył już granice siedemdziesiątego roku życia bądź osoby wyglądające nieco starzej, będące już na zasłużonej emeryturze. Takie osoby bardzo często preferują styl dresowy, ponieważ jest on dla nich niezwykle wygodny. Nie boją się wyjść w dresie na ulicę, nawet chcą taki styl manifestować przy innych osobnikach planety Ziemia. Najczęściej zamieszkują spokojne okolice, w których mogą poruszać się w dresie w dowolnych miejscach, uprawiać jogging – klasyczny i na kijkach.  

Dresiarz na szpilkach

Dresowa moda sięga coraz dalej, dlatego dziś jesteśmy świadkami różnych przemian dresiarzy. Niektóre z nich mogą nam się wydawać nieco dziwne, tak jak kobiety, które do wysokich szpilek dobierają dresowe spodnie i dresową bluzę z kapturem. Z pewnością taka moda znajdzie wielu przeciwników, ale bez względu na to, jest to ukazanie wielkiej siły przebicia dresów. I dresiarzy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena