Wybór odpowiedniej koszuli nocnej dla kobiety puszystej to nie lada problem. Wybór mamy raczej ograniczony ponieważ musimy wybrać między bawełną, a wiskozą. Która z nich będzie dla mnie lepsza?

Data dodania: 2013-09-23

Wyświetleń: 2351

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Koszule nocne dla puszystych. Bawełniane czy wiskozowe?

Masz zamiar kupić wygodną koszulę nocną, lecz nie wiesz, na którą zdecydować się. Spróbujemy odpowiedzieć na to kluczowe pytanie "Która koszula nocna dla puszystych będzie lepsza? Bawełniana, czy wiskozowa?

Postrzeganie bawełny jest takie, że większość kobiet w dużym rozmiarze uważa, że koszula nocna musi być w 100% z bawełny, ponieważ tylko ona gwarantuje, że skóra będzie "oddychać" podczas snu.

To prawda, że bawełna ma lepsze właściwości niż wiskoza jeżeli chodzi o wchłanianie potu i efekt tzw. "oddychania skóry", lecz dzianina bawełniana nigdy nie będzie tak cienka i elastyczna jak dzianina wiskozowa, co może być nieocenione latem. Wiskoza doskonale wychładza i daje efekt odświeżonej skóry,  dlatego jest niezastąpiona podczas upalnych nocy.

Zimą natomiast lepsze z pewnością okażą się bawełniane koszule nocne dla puszystych, które z jednej strony dają ciepło, a z drugiej lepiej wchłaniają pot, co czasami może przydarzyć się pod ciepłą puchową pierzynką.

Koszula nocna z bawełny zawsze po nocy wygląda tak jak przed snem, czyli tak jakby była świeżo uprasowana, natomiast wiskoza jednak będzie lekko pognieciona. Lecz to chyba nie jest najważniejsze, by moja koszulka nocna rano wyglądał idealnie, a chyba ważniejsze są inne parametry.

BAWEŁNA NATURALNA. A WISKOZA NIE?

Często mówi się, że bawełna jest włóknem naturalnym, a wiskoza już nie. Tymczasem niewiele osób wie, że wiskoza również jest włóknem naturalnym uzyskiwanym z celulozy, która z kolei powstaje z masy drzewnej (najczęściej z drzew liściastych). Dopiero etap uzyskiwania wiskozy jest mało naturalny, bo celuloza poddawana jest obróbce chemicznej. Paradoksalnie jednak to jest jej zaletą ponieważ wówczas traci ona właściwości alergiczne stając się idealna dla osób uczulonych na bawełnę.

Czasem złej jakości bawełna może sprawić, że będzie ona "gryzła" i zamiast spokojnie spać będziemy nieustannie drapać się. W przypadku wiskozy nie ma o tym mowy, ponieważ zawsze jest ona tkaniną lekko śliską i nie "czepiającą się" ciała

Odpowiedź więc na pytanie, która koszula nocna dla kobiety puszystej będzie lepsza: bawełniana czy wiskozowa jest raczej trudna. Generalnie przyjąć można, że jednak latem lepiej sprawdzi się koszula z wiskozy, natomiast zimą bawełniana koszulka nocna.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena