Chorwackie wybrzeże podbiło serca turystów, a o jego urokach można mówić godzinami. To dzięki pięknej linii brzegowej Chorwacja stała się krajem idealnym na wczasy nad morzem.

Data dodania: 2013-09-18

Wyświetleń: 1086

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Chorwackie wybrzeże dla turystów

Możliwości wypoczynku na jej terenie oferują liczni organizatorzy, a w ofercie niejednego biura podróży pojawiają się takie rejony, jak Istria, Dalmacja czy też Kvarner. Należy pamiętać, że nawet jeśli nie jesteśmy przekonani do żadnego z biur, to bez problemu sami możemy się na własną rękę wybrać  w taką podróż. Wymienione regiony łączy jedno – są położone na terenie chorwackiego wybrzeża. Każdy z tych rejonów ma jednak swój unikalny charakter. Jakimi atrakcjami mogą one skusić turystów? Już pewnie teraz chcesz wiedzieć jak odszukać tanie noclegi w Chorwacji - a tym samym przekonać się samemu, jak śliczne mogą być omawiane wybrzeża. 

Dalmacja to region, który dodatkowej reklamy nie potrzebuje. To właśnie tu koncentruje się ruch największy turystyczny, tu najchętniej przybywają osoby chcące spędzić wczasy na chorwackim wybrzeżu. Możliwość wypoczynku na pięknych plażach i zwiedzenia Dubrownika są jego największymi walorami, jednak ten rejon może się pochwalić i innymi ciekawostkami. Wspaniałe wyspy, historyczne miasteczka oraz piękna roślinność sprawiają, że pobyt w takiej scenerii na długo pozostaje w pamięci.
Nieco inny charakter ma Istria, będąca największym półwyspem na Adriatyku. Jasne skały i bujna roślinność już dawno stały się jej symbolami.

Nie brak tu modnych ośrodków wypoczynkowych oraz miast godnych uwagi. Wśród tych najważniejszych znalazł się Porec, który ze względu na swój urok stał się celem niejednej wycieczki. 
Region położony pomiędzy Istrią a Dalmacją, choć nieco mniej znany, również ma swój niezwykły urok. To Kvarner, którego najcenniejszym zakątkiem jest Park Narodowy Risnjak. To region, który słynie z wyśmienitych win, zatem w tutejszym krajobrazie ważne miejsce zajmują właśnie winnice. Nie brak tu również twierdz, których pozostałości można tu ujrzeć niemal na każdym kroku. To pamiątka po czasach, gdy chorwackie wybrzeże stanowiło przedmiot zainteresowania grasujących w tym rejonie piratów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena