W jakich zawodach można znaleźć pracę w Holandii. W jakich branżach szukać pracy. Jaką opinię mają Holendrzy o Polakach. 

W kraju tulipanów o pracę w ostatnim czasie jest znacznie trudniej, aniżeli jeszcze kilkanaście miesięcy temu. Poprzez przybywającą liczbę emigrantów rośnie niestety bezrobocie pośród rodowitych Holendrów. Nie zmienia to jednak faktu, że praca sezonowa w Holandii ciągle jest i najczęściej właśnie w zawodach związanych z letnim sezonem można znaleźć pracę w tym kraju. 

Jeśli chodzi o konkretne zawody i branże, w których pracy jest najwięcej, to na pewno warto wymienić rolnictwo i ogrodnictwo. Zbiory pomidorów, kwiatów czy szparagów to najpopularniejsze prace sezonowe. Wszelkie pracy na magazynie oraz w przetwórniach to również ulubione zajęcia Polaków. Nie są one może jakoś super płatne, ale na pewno pensja pozwala na spokojne życie w kraju tulipanów. Kolejną branżą, w której mile widziani są Polacy, jest budownictwo. Prace pomocnicze na budowie to podstawa w proponowanych stanowiskach pracy, ale również budowlani specjaliści nie będą mieli problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Co ważne, są to już o wiele lepiej płatne zawody, aniżeli te w przetwórstwie czy na magazynie. Takie stanowiska pracy mają też największe obłożenie pośród Polaków głównie z tego względu, że do jej wykonywania wystarczy podstawowa znajomość języka. Jeśli chodzi o specjalistyczne stanowiska pracy, to na pewno ciągle poszukiwani są spawacze czy ślusarze jak i również operatorzy CNC. 

W Holandii pracownicy z Polski mają bardzo dobrą renomę. Nic więc dziwnego, że jesteśmy tam cenieni jako dobrzy i solidni fachowcy. Wiadomo, że im częściej jesteśmy w Holandii, tym lepiej znamy tamtejszy język i obyczaje. Dzięki temu, z każdym kolejnym wyjazdem możemy liczyć na większe zarobki. Nie mając pracy w Polsce z pewnością warto wyjechać do Holandii, choćby tylko na kilka miesięcy w sezonie letnim. Dzięki temu zdecydowanie podreperujemy swój budżet domowy.

Licencja: Creative Commons