Niekiedy pracodawcy zastanawiają się nad koniecznością zakupu odzieży roboczej, nie są do końca przekonani o tym, że przynosi ona korzyści. Jednak zdecydowanie warto zainwestować w tego typu odzież. Dlaczego?

Data dodania: 2008-03-25

Wyświetleń: 4306

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niekiedy pracodawcy zastanawiają się nad koniecznością zakupu odzieży roboczej, nie są do końca przekonani o tym, że przynosi ona korzyści. Jednak zdecydowanie warto zainwestować w tego typu odzież. Dlaczego?

Korzyści płynące z takiej inwestycji składają się przede wszystkim z dwóch aspektów, oba jednak zdecydowanie przekładają się na zysk finansowy. Z jednej strony mamy do czynienia w oczywisty sposób z bezpieczeństwem pracownika, z drugiej zaś z estetyką pracy i estetycznym wyglądem pracownika.

Zaczynając od drugiego aspektu, istotne są tutaj zwiększona wydajność pracownika i wygląd przydający wiarygodności firmie. Udowodniono bowiem, że pracownicy zaopatrzeni w odpowiednie uniformy, czystą odzież roboczą, obuwie, rękawiczki itp. pracują bardziej efektywnie. Osoby te utożsamiają się także w większym stopniu ze swoją firmą, są więc bardziej skłonne działać na jej korzyść. To przelicza się bezpośrednio na zyski, jakie przynosi firmie poszczególny pracownik.

Jeśli chodzi o wiarygodność firmy, aspekt ten dotyczy tylko niektórych zawodów, przede wszystkim tych, w których pracownicy mają kontakt bezpośredni z klientem, jak np. kelner, sprzedawca, pracownik banku, stacji benzynowej. Ich jednolity strój wzbudza u klienta zaufanie. Niekiedy sytuacja taka dotyczy innych zawodów, np. pracowników sektora budowlanego. Ich odzież robocza to w głównej mierze odzież ochronna, której funkcją podstawową jest zapewnienie bezpieczeństwa, lecz wydrukowane lub wyhaftowane na niej logo firmy jest sprawdzonym pomysłem na niemal darmową promocję firmy.

Tutaj dochodzimy w naturalny sposób do kwestii bezpieczeństwa. Zapewnienie bezpieczeństwa i higieny pracy pracownikowi to jedno z podstawowych obowiązków pracodawcy. Musi on stworzyć takie warunki, w których pracownik będzie się czuł nie tylko dobrze, ale miał też pewność co do dbałości o jego zdrowie. Ubrania robocze mogą pomóc w zapewnieniu takiego stanu, a w zależności od tego, jaki typ pracy jest wykonywany, jest ona mniej lub bardziej niezbędna. Dla kelnerki ważne będzie obuwie trzymające się dobrze podłoża, dla budowlańca nie tylko spodnie z mocnego materiału, ale i ciepła bluza (zimą), dobre obuwie i rękawice, natomiast dla lekarza będzie to odzież medyczna gwarantująca 100% higienę.

Gdy zatrudniać będziemy dobrze ubranych pracowników, mających świadomość, że ich miejsce pracy jest bezpieczne i higieniczne z całą pewnością będzie to widoczne dla naszych klientów. Zadowolenie pracowników może przełożyć się w ten sposób na zadowolenie klienta. Tutaj zaś każdy pracodawca z łatwością dostrzeże bezpośrednie korzyści dla siebie.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena