Artykuł przedstawia możliwości jakie daje prawo przyciągania w zastosowaniu do zrzucenia zbędnych kilogramów. Ponieważ większość innych sposobów po prostu nie działa, może warto spróbować tej.

Data dodania: 2013-03-22

Wyświetleń: 3492

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Prawo przyciągania pomaga zrzucić zbędne kilogramy

Skoro prawo przyciągania jest tak uniwersalne to może potrafi pomóc zrzucić zbędne kilogramy i odzyskać wspaniałą sylwetkę.

Zgodnie z zasadami prawa przyciągania to myśli decydują o tym jacy jesteśmy i co nas czeka w przyszłości. A odnośnie nadmiernej wagi, jedną z najpowszechniejszych teorii, przy jakich trwają ludzie jest przekonanie, że o przyroście wagi decyduje jedzenie. Stąd też tendencja aby w kuracji odchudzającej stosować głodówki, tabletki na zmniejszenie łaknienia, męczące, a często wręcz szkodliwe dla zdrowia, ćwiczenia fizyczne i inne podobne sposoby.

Ale to nie jedzenie jest przyczyną nadwagi. To Twoje myśli i Twoje przekonanie, że tak właśnie jest, powoduje, że na pierwszym miejscu powodów nadwagi stawiamy sposób odżywiania.

Pamiętaj, myśli są główną przyczyną wszystkiego, co dzieje się w Twoim życiu. Myśl odpowiednio, a pozbędziesz się kłopotów z nadwagą.

Prawo przyciągania, w formie ogólnej, mówi, że podobne przyciąga podobne. Więc jeśli będziesz skupiać się na konieczności utraty zbędnych kilogramów, Twoje myśli będą dotyczyć tego, że masz nadwagę i trzeba coś z tym zrobić, to osiągniesz odwrotny skutek. Należy więc wyrzucić z głowy te czasami obsesyjne myśli o konieczność utraty wagi.

Właśnie to jest główną przyczyną tego, że diety, w końcowym efekcie, nie przynoszą spodziewanych rezultatów. Skupiasz się na utracie wagi, a nie na efekcie – wspaniałej sylwetce – ot co!

Jeśli zasiadasz do każdego posiłku z myślą – tego nie mogę zjeść, tamtego też nie, bo utyję to jest to prosta droga do utycia właśnie. Stan nadwyżki w kilogramach powstaje poprzez Twoje myśli o tym.

Czyli nadwaga jest efektem ciągłych myśli o niej. Jeśli w Twoich myślach przeważają pojęcia takie jak – nadwaga, zbędne kilogramy, otyłość, odchudzanie to znaczy, że tkwią one głęboko w Twojej podświadomości i przyciągną do Ciebie właśnie takie efekty – nadwagę, zbędne kilogramy czy otyłość.

Równie zabójcze są tu pojęcia z obiegowych opinii. Na przykład – „moja nadwaga to kwestia dziedziczna, nic na to nie poradzę”, „jeśli rzucisz palenie to utyjesz”, albo to, że kobiety tyją po urodzeniu dziecka i inne podobne. Totalna bzdura. Mając zakorzenione takie pojęcia Twój organizm postępuje zgodnie z nimi. Daje więc w efekcie te zbędne kilogramy. Pozbądź się takich przesądów, a utrzymasz dobrą wagę i wspaniałą sylwetkę.

Każdy z nas zna wielu ludzi, którzy jedzą bardzo dużo, a mimo to są szczupli. Taki metabolizm – powie ktoś. Zgoda – ale to przecież my sterujemy naszym metabolizmem za pomocą naszych myśli.

Jeśli z Twoich myśli potrafisz wyrzucić te wymienione wyżej pojęcia i zastąpisz je pojęciami pozytywnymi np.: „ważę tyle ile trzeba”, „mam wspaniałą sylwetkę”, „czuję się świetnie z moją wagą” to, zgodnie z prawem przyciągania, nie możesz mieć nadwagi.

Stosując prawo przyciągania do osiągnięcia dobrej wagi należałoby się stosować do poniższych wytycznych.

Określ dokładnie, ile chcesz ważyć, zapisz to na kartce i umieść ja w widocznym miejscu. Spróbuj wyznaczyć także realny termin osiągnięcia tej wagi. Zakoduj w umyśle obraz samego/samej siebie, gdy osiągniesz tą idealną wagę.

Codziennie wizualizuj siebie po osiągnięciu takiej wagi i sylwetki jaką chcesz mieć. Ciesz się z tego, tak jakbyś już osiągnął/osiągnęła swój cel. Musisz widzieć samego/samą siebie z idealną wagą. Musisz wierzyć, że Twój cel jest w zakresie Twoich możliwości i na pewno go osiągniesz. 

Wyobraź sobie reakcje Twoich znajomych na Twój wygląd po zrzuceniu zbędnych kilogramów – będą Ci zazdrościć i pytać się o metodę. Powiedz im o prawie przyciągania.

Nie zaprzeczaj myślami, słowami i postępowaniem temu, co chcesz osiągnąć. Koniec z wyniszczającymi organizm dietami, koniec łykania tabletek. Zamówiłeś/zamówiłaś idealną dla Ciebie wagę we Wszechświecie, więc ją otrzymasz. Warunkiem jest całkowita wiara w sukces.

Zacznij dostrzegać w otoczeniu osoby, podobne do Ciebie, mające wagę taką jaką Ty chciałbyś/chciałabyś mieć. Nie zazdrość im. Chwal je i podziwiaj – przyciągniesz do siebie swój pożądany efekt.  Jeśli widzisz ludzi z nadwagą, nie skupiaj na nich uwagi, ale przesteruj swój umysł na obraz samego/samej siebie w nowym, wspaniałym ciele i odczuwaj to.

Prawo przyciągania zadziała jeśli pozytywnym myślom będą towarzyszyły pozytywne emocje. Jest to warunek sine qua non powodzenia. Musisz kochać siebie niezależnie od tego ile ważysz. Musisz czuć się dobrze ze sobą. Nie przyciągniesz do siebie idealnej wagi, jeśli Twoje ciało wyzwala w Tobie negatywne uczucia. Nigdy nie zmienisz swego ciała, jeśli będziesz wobec niego krytyczny/a  i znajdował/a w nim wady – w rezultacie przyciągniesz jeszcze większą wagę. Kochaj swoje ciało jakiekolwiek by nie było. Kiedy masz pozytywne myśli, kiedy kochasz siebie, nadajesz na dobrej częstotliwości i na tej samej częstotliwości otrzymasz pozytywną odpowiedź.

W czasie posiłków skup się tylko na jedzeniu. Twoje myśli nie mogą dotyczyć niczego innego oprócz chwili obecnej. Przeżywaj z wdzięcznością spożywanie tego co znajduje się na Twoim stole. Doceń smak i aromat spożywanych potraw. Wówczas organizm przyjmie posiłek i zużyje uzyskane kalorie w sposób optymalny. Oczywiste jest, że nie możesz w tym czasie oglądać wiadomości w TV (99% ma wydźwięk negatywny).

Jeśli chcesz utracić nadmiarowe kilogramy nie skupiaj się na tym. Twoje myśli muszą być zdominowane przez „idealną wagę” i „wspaniałą sylwetkę”. Wyobrażaj sobie, że już osiągnąłeś/osiągnęłaś sukces.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena