Nic tak nie oczyszcza ciała i umysłu jak kilkudniowy pobyt za miastem. Do wyboru mamy jeziora, morze, góry. Skupmy się jednak na tym ostatnim. Planując wyjazd zazwyczaj wiemy co będziemy robić i gdzie oraz jaki charakter będzie miał nasz urlop - czy to stacjonarny czy też aktywny. Biorąc pod uwagę porę roku możemy pokusić się o wyjazd na narty...

Data dodania: 2008-03-18

Wyświetleń: 3372

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pakujemy niezbędne rzeczy: odzież, sprzęt narciarski itp. Przychodzi pora na wybranie miejscowości i znalezienie noclegu. Jeśli naszym celem będą Beskidy proponuje skorzystanie z serwisu internetowego Beskidy24.pl. Oferuje on wiele ciekawych i przydatnych informacji o regionie ale to co nas interesuje w tej chwili to mapy przestrzenne miejscowości Beskidzkich.

Na stronie głównej klikamy w okno „mapy interaktywne”, - dzięki nim możemy w ciekawy i szybki sposób podejrzeć najpopularniejsze miejscowości i ich lokalizację. Klikając na jedną z miejscowości, wchodzimy w szczegółową mapę na której włączając odpowiednie funkcje ukazują się nam np. wszystkie stacje narciarskie. Widzimy dokładnie ich położenie (możemy skorzystać z przybliżenia klikając na ikonkę „+” w prawym dolnym rogu). Jeśli już wiemy, która stacja narciarska nas interesuje, przychodzi czas na znalezienie zakwaterowania.

Noclegi w Beskidach oferują najrozmaitszy standard i lokalizację. Co wybrać i gdzie, jak daleko będziemy mieli do wyciągu, czy będzie to w centrum, przy drodze, czy gdzieś w uroczym miejscu blisko lasu. Ponownie z pomocą przychodzą mapy interaktywne.
Klikamy w noclegi i pojawiają się nam obiekty oferujące zakwaterowanie. Widzimy tym samym gdzie dany obiekt znajduje się oraz jak daleko będziemy mieli do stoku. Na większości map znajdują się nazwy ulic, dzięki czemu sam dojazd w wybrane miejsce nie powinien sprawić żadnego problemu.

W razie potrzeby zawsze możemy posłużyć się wyszukiwarka noclegów w dziale noclegi. Wybieramy odpowiednią miejscowość oraz standard, który nas interesuje. Po zatwierdzeniu otrzymujemy listę obiektów odpowiadających naszym kryteriom.

W razie gdybyśmy mieli chęć wybrać się w góry (a jest zima), polecamy zapoznanie się z poradnikiem zimowym. Znajdziecie tam szereg wskazówek dotyczących ekwipunku i bezpieczeństwa w górach.

Beskidy24.pl
Licencja: Creative Commons
0 Ocena