Shabby Chic - w ostatnich latach można zauważyć rosnące zainteresowanie tym stylem. Przecierany fotel, piękny biały stół z podrapaną nogą, obita klatka dla ptaka, biel antyczna na półkach, stare i postarzane dekoracje wystroju wnętrz.

Dla jednych to bezwartościowe używane przedmioty, dla innych prawdziwe perełki. Takie cuda można wyszukać na pchlich targach, sklepach vintage czy na strychu babci, ale jest też rozwiązanie dla tych, którzy nie mają możliwości zdobycia retro dekoracji. W stylu Shabby Chic dopuszcza się celowe postarzanie przedmiotów, przecierki, dekoracje wyglądające na zużyte.

Najpiękniejsze jest to, co proste i zwykłe, ale praktyczne i wygodne. Kuchnia, jadalnia, salon, ogród czy łazienka mogą stać się pięknym postarzanym wnętrzem, wystarczy tylko w przemyślany sposób połączyć nowe ze starym. Założeniem tego stylu są wygodne wnętrza stworzone dla człowieka, gdzie stawia się na swobodę i użyteczność, ale również ciepło domowe. Meble i dodatki do domu można zakupić w sklepach oferujących tego typu asortyment, ale dla bardziej ambitnych wyzwaniem jest hand made. To co jest ręcznie wykonane, z pewnością będzie niebanalne i nietuzinkowe. Dla tych, którzy chcą stworzyć ciekawy prezent, styl Shabby Chic może stać się inspiracją na oryginalny i modny podarunek. Drewniane litery, skrzyneczki, zegar czy świecznik mogą stać się doskonałym pomysłem na początek zmiany w twoim wnętrzu.

Czy Shabby Chic może być postrzegany jako styl skandynawski, styl angielski, francuski czy prowansalski? Jaki wspólny mianownik mają te trendy? Wszystkie stawiają na przytulność, wygodę, ale przede wszystkim mają dawać wrażenie przytulności i cieszyć oko wszystkich domowników.

Licencja: Creative Commons