Wokół odchudzania powstało wiele mitów. Czasami bywają problemy z odróżnieniem ich od faktów. W tym artykule postaram się przedstawić 5 popularnych faktów i mitów związanych z odchudzaniem.

Data dodania: 2013-02-12

Wyświetleń: 1272

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

1) Im większa waga do zrzucenia tym intensywniejsze ćwiczenia

Oczywistym faktem jest, że trening pomaga w odchudzaniu. Należy jednak pamiętać o tym, że dla każdego poziom intensywnego treningu będzie różny. Dla osób prowadzących aktywny tryb życia będzie to wyglądać inaczej niż w przypadku osób, które na co dzień mają mało ruchu. Intensywność treningu należy więc dobierać w zależności od konkretnej sytuacji.

2) Stres i przybieranie na wadze nie idą ze sobą w parze

Jest to jeden z mitów. Udowodniono już wielokrotnie, że stres jest jedną z przyczyn sięgania po wysokokaloryczne posiłki. Z racji tego, że powoduje nadmierne spożywanie jedzenia, może być początkiem pojawiania się u nas otyłości.

3) Można schudnąć, jedząc to, co się chce

Jest to prawda, jednak kluczem do sukcesu jest co innego. Nieważne co jesz, ale ważne jak często i w jakiej ilości spożywasz posiłki. Nawet jeżeli lubisz jeść „fast foody”, to nie muszą mieć one złego wpływu na tycie. We wszystkim należy zachować odpowiedni umiar i pamiętać o tym, by spalać nadmierne kalorie.

4) Jedzenie w dzień i w nocy robi różnicę

Można jeść w ciągu dnia i nie spożywać posiłków w nocy, a i tak przytyć na wadze. Podobnie można nie jeść za wiele w ciągu dnia, a obżerać się po nocach i mimo to przytyć. Nie ma tutaj reguł. Kluczem do sukcesu jest równowaga. Jeżeli nasz organizm sygnalizuje, że jest głodny, to trzeba mu dostarczyć posiłek nawet w nocy. Należy jednak pamiętać o tym, by nie jeść kilka godzin przed snem, bo może to utrudnić zasypianie.


5) Pomijanie posiłków pomoże mi schudnąć

Jest to jeden z mitów. Nawet jeżeli będziesz pomijać posiłki w ciągu dnia, możesz przybrać na wadze. Zdarza się, że gdy nie jemy przez większość dnia, pod koniec głód daje o sobie znać z dużo większą siłą. Można wtedy spożyć tyle samo, a nawet o wiele więcej jedzenia niż podczas regularnego odżywiania. Ostatecznym skutkiem będzie tycie. Najlepiej spożywać posiłki regularnie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena