Pozycjonowanie stron to bardzo skomplikowany proces. Polega on na podniesieniu pozycjo danej strony, tak aby ona znajdowała się na pierwszej stronie, na oczekiwanej pozycje w wyszukiwarce, na dane zapytanie. Pozycjonowanie zaczyna się...

Data dodania: 2008-02-26

Wyświetleń: 3313

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 4

WIEDZA

-4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pozycjonowanie stron to bardzo skomplikowany proces. Polega on na podniesieniu pozycjo danej strony, tak aby ona znajdowała się na pierwszej stronie, na oczekiwanej pozycje w wyszukiwarce, na dane zapytanie. Pozycjonowanie zaczyna się od optymalizacji strony, kończąc na wielu procesach mające jeden cel. Tylko długo pozycjonowana strona ma silną pozycję, i właśnie o to tutaj chodzi, pozycjonowanie to optymalizacja strony, przystosowanie strony do całego procesu, czyli zmiany dotyczące kodu strony, gł. sekcji head.
Następnie przystępujemy do pozycjonowania, na początek ważne jest abyśmy się postarali o jak największa ilość linków prowadzących, do naszej strony, którą pozycjonujemy, każdy link jest cenny, ale link linkowi nie jest równy. Znany jest wszystkim pozycjonerom czynnik w jaki oceniana jest strona czyli PageRank, lecz teraz już nie ma on prawie nic wspólnego z pozycjonowaniem, wcześniej miał, lecz jak wiadomo algorytm Google ciągle ulega zmianom, co ciągnie za sobą zmiany. Główną rolę przy staraniu się o linki odgrywa tutaj link ze str. o dużej liczbie zaindeksowanych stron, o linkach wychodzących z tej strony na której umieszczamy nasz link, ponieważ przy dużej ilości linków nasz link ma małą wartość, dlatego każdy pozycjoner, przy procesie pozycjonowanie, omija szerokim łukiem farmy linków. Linki które prowadzą do naszej pozycjonowanej strony działają w ten sposób iż Google napotykając linki, również i głównie te wartościowe, klasyfikuje nasza stronę jako stronę wartościową, i podnosi jej pozycję na wyszukiwane słowa, które podlinkowaliśmy, oraz które zgadzają się z treścią strony, artykuł ten jest bardzo pobieżny, jedynie w małej części przedstawia cały proces „Pozycjonowanie” lecz ma on na celu lekko przybliżyć te pojecie.
Licencja: Creative Commons
-4 Ocena