Jeśli jesteś studentem i uwielbiasz jeździć po świecie, program Work & Travel może być dla Ciebie idealnym sposobem na niezapomniane wakacje! Co roku tysiące polskich studentów wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych, aby pracować tam przez dwa miesiące, a przez miesiąc jeździć i zwiedzać. Wyjazd na lato ...

Data dodania: 2007-11-30

Wyświetleń: 3313

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli jesteś studentem i uwielbiasz jeździć po świecie, program Work & Travel może być dla Ciebie idealnym sposobem na niezapomniane wakacje!
Co roku tysiące polskich studentów wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych, aby pracować tam przez dwa miesiące, a przez miesiąc jeździć i zwiedzać. Wyjazd na lato do USA stał się nowym sposobem na udane i pełne przygód wakacje.

Program został wymyślony i wprowadzony przez rząd amerykański, miał na celu zachęcenie i umożliwienie młodym ludziom z różnych stron świata przyjechanie do USA i poznanie ich kraju oraz kultury. W 1947 roku została powołana przez Departament Stanu specjalna fundacja CIEE, która prowadzi i nadzoruje program Work & Travel.
Co roku przyjeżdża tam coraz więcej studentów chcących przeżyć coś niezwykłego i zobaczyć miejsca, których zwiedzenie mogłoby być za drogie bez programu.

Work & Travel to sposób na jedyne w swoim rodzaju wakacje. To nie miejsce, ani program dla leniuchów, którzy marzą jedynie o słodkim nicnierobieniu. Jeśli jedziesz do USA na Work & Travel będziesz musiał się trochę namęczyć w pracy, ale za to zarobisz na wspaniałą miesięczną podróż.
Wielu studentów narzeka po powrocie na złe warunki pracy, głupotę Amerykanów, nudę i inne mankamenty wyjazdu. Prawda jest taka, że zawsze znajdą się nieszczęśliwi pechowcy, którzy trafią na złego pracodawcę, ale jeżeli on Ci nie pasuje – możesz go zmienić, wystarczy tylko znaleźć inną pracę, co w Stanach nie jest takie trudne.
Głupota Amerykanów to również kwestia dyskusyjna. Ostatecznie w każdym kraju trafiają się różni ludzie. Trudno wymagać, aby całe społeczeństwo było intelektualistami!
Mimo nielicznych pechowych przypadków, większość uczestników tego programu wraca zadowolonych do tego stopnia, że wielu z nich decyduje się na ponowny wyjazd.

Podróż za wielką wodę może być niezapomnianym przeżyciem, które zaowocuje świeżym spojrzeniem na świat, poszerzy horyzonty i pomoże w codziennym życiu. Pracując dla amerykańskich firm można nauczyć się, oprócz języka, szybkiego rozwiązywania problemów, bezawaryjnego wychodzenia ze wszelkich opresji oraz zobaczyć, jak wygląda podejście do pracowników w innych krajach. Taka lekcja jest zazwyczaj bardzo przydatna nawet po powrocie do Polski.
Oprócz tego sami będziecie musieli zaplanować swoją wielką podróż, zorganizować na nią fundusze i środek transportu. To nie lada wyzwanie oraz kolejna lekcja życia.

Na tego typu wyjeździe poznaje się zazwyczaj mnóstwo ludzi z różnych krajów. Do USA przyjeżdżają Europejczycy, ale także Jamajczycy, Australijczycy, Tajwańczycy, Nowozelandczycy i inni. Znajomości z różnymi narodowościami są zawsze bardzo pozytywne w skutkach – otwierają nas na inne kultury i zwyczaje, dzięki nim staniesz się bardziej tolerancyjny i zaczniesz dostrzegać inne punkty widzenia!

Korzyści z Work & Travel jest bardzo dużo. Po dwóch miesiącach pracy czeka Cię miesiąc wspaniałej podróży. W USA jest co zobaczyć. Duże miasta tętnią życiem i każde ma zupełnie odmienny charakter. Parki narodowe są ekscytującymi miejscami, które warto odwiedzić, sama droga przez różne stany to przygoda. Można się tu poczuć jak prawdziwy bohater filmu drogi!
Długa jazda samochodem, czy autobusem, jedzenie w fastfoodach, spanie po kilka godzin dziennie, wizyty w niezwykłych miejscach – to wszystko sprawia, że podróż do USA się opłaca i warto skorzystać z możliwości wyjazdu jeszcze na studiach.
Poczucie wolności, jakie daje ten kraj jest niemalże namacalne na każdym kroku. Czuć tę wolność w powietrzu.

Zamiast jechać na kolejny wyjazd z serii Last Minute, albo kombinować pracę w Wielkiej Brytanii pomyśl, czy nie wolisz w tym roku wybrać się gdzieś dalej i doświadczyć czegoś niezwykłego.
Oczywiście z takiego wyjazdu nie przywozi się zazwyczaj dużej kwoty pieniędzy, ale za to głowa wypełniona jest wspomnieniami, które będą w niej przez resztę życia.
Wszyscy znani przeze mnie ludzie, którzy byli na Work & Travel twierdzą, że to świetny pomysł na wakacyjny wyjazd. Niezależnie od tego jaka była ich praca, jakim samochodem jeździli, co jedli, ile pieniędzy ze sobą przywieźli – wszyscy mówią, że było warto.

Work & Travel to szansa dla młodych ludzi, którzy chcą sami zarobić na swoje wakacje. To również szansa na zobaczenie kraju, który jest często poza zasięgiem kieszeni przeciętnego Polaka.
Program stworzony po to, by pokazać innym jak wygląda życie w Stanach Zjednoczonych. Jest to życie zupełnie inne od naszego. Warto zaryzykować i zorganizować sobie taki wyjazd.
Tysiące polskich studentów już tam było, to nowy sposób na superatrakcyjne wakacje! Stany Zjednoczone czekają na Was!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena