Każdy człowiek, a w szczególności żeńska część, pragnie mieć zdrowe i mocne włosy. Co należy robić aby utrzymać wygląd włosów we właściwej formie?

Data dodania: 2012-02-29

Wyświetleń: 1187

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

To, jak wygląda nasza czupryna jest zaprogramowane w genach, ale nawet dziedzicząc najwspanialsze włosy nieodpowiednią pielęgnacją możemy doprowadzić do pogorszenia ich wyglądu. Mogą też przydarzyć się nam choroby, które niekorzystnie wpłyną na włosy. Piękne włosy to skarb, o który należy więc dbać. Jak to robić? Przede wszystkim nie dopuścić do tego,by utraciły blask, elastyczność i gęstość wskutek zaniedbań dietetycznych. Nadmierne wypadanie włosów bardzo często jest skutkiem niedożywienia (stosowania drastycznych diet odchudzających), a może ono przyczyniać się również do innych problemów z czupryną. Drugim często popełnianym błędem jest nadmiar zabiegów pielęgnacyjnych.


O włosy dbaj z umiarem

Nasze włosy bywają niesforne, a nam często daleko do pełnego zadowolenia z wyglądu toteż katujemy i własne ciała i włosy nadmiarem zabiegów pielęgnacyjnych. Włosy znosząto dzielnie, ale do czasu. Wskutek nadużywania kosmetyków do stylizacji włosów, wskutekużywania nieodpowiednio dobranych szamponów i odżywek oraz w wyniku nazbyt częstego używania suszarek i prostownic włosy tracą swoje naturalne właściwości, wysychają na końcach, przetłuszczają się u nasady i generalnie ulegają sporym zniszczeniom. Umiar w używaniu wszystkich wymienionych wcześniej elementów może temu zapobiec.


Wypadanie włosów

Wypadanie włosów nie zawsze jest zjawiskiem, nad którym można w pełni zapanować, ale leczenie przyczyn wypadania włosów i profilaktyka są w stanie nam pomóc. W tym przypadku trudno mówić o jakichś szczególnych zaleceniach leczniczych czy pielęgnacyjnych - ani leczenie ani pielęgnacja nie mogą odbywać się w oderwaniu od przyczyn.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena