Urządzając lub remontując mieszkanie musimy wybrać drzwi wewnętrzne. Na rynku znajduje się wiele różnych modeli, ale w przypadku gdy chcemy optymalnie wykorzystać przestrzeń warto zamontować drzwi harmonijkowe, drzwi przesuwane lub drzwi łamane.

Data dodania: 2011-12-20

Wyświetleń: 12818

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pozwala to na „uwolnienie” miejsca zajmowanego przez tradycyjne skrzydło drzwiowe zarówno na ścianie jak i na podłodze. Jak dużo miejsca można w ten sposób zaoszczędzić widać najczęściej w małych pokojach, gdzie zastosowanie drzwi harmonijkowych jest często jedynym sposobem, żeby zmieścić potrzebne meble.

Montaż drzwi harmonijkowych nie wymaga wzywania specjalistycznej ekipy. Łatwo można przy pomocy prostych narzędzi dopasować drzwi na wysokość, a dobór szerokości nie wymaga dokładności co do centymetra.

drzwi harmonijkowe drewniane

Proszę zauważyć, że dopasowanie tradycyjnego skrzydła drzwi do istniejącej ościeżnicy jest bardzo trudne, a wymiana drzwi wraz z ościeżnicą jest droższa i naraża nas na bałagan i roboty budowlane. Często wymiana ościeżnicy jest też niemożliwa ze względu na istniejące panele ścienne, glazurowane płytki ścienne i podłogowe, zabudowane szafy lub boazerię.

Drzwi harmonijkowe można montować bezpośrednio w obrobionym otworze drzwiowym lub w istniejącej starej ościeżnicy bez konieczności jej wyrywania. Pozwala to na uniknięcie dodatkowych kosztów i przyspieszenie zakończenia robót.

Wybierając drzwi harmonijkowe drewniane można dokupić u producenta estetyczne nakładki na stare ościeżnice, montaż których pozwala uzyskać jednolity i estetyczny wygląd całości.

nakładki na stare metalowe oscieżnice

Drewniane drzwi harmonijkowe producent oferuje w rozmaitych modelach. Każdy model produkowany jest w różnych wybarwieniach, a następnie drzwi są lakierowane.

różne modele drzwi

Dzięki temu widać naturalny rysunek drewna, a drzwi są odporne na zabrudzenia i łatwe do utrzymania w czystości. Szeroka oferta drzwi przesuwnych drewnianych i ich tańszych odpowiedników z plastiku pozwala na dobranie ich do stylu i kolorystyki wnętrza. Dodatkowo nawet droższe drzwi harmonijkowe, wykonane z litego, naturalnego drewna - materiału szlachetnego i zawsze modnego są i tak znacznie tańsze niż odpowiadające im drewniane drzwi skrzydłowe.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena