Organizacja wesela to dla przyszłych nowożeńców duże wyzwanie. Nie dość, że pojawia się stres związany z ceremonią, to trzeba  zadbać o przygotowanie przyjęcia oraz wiele innych rzeczy. Jeśli ślub ma być najpiękniejszym dniem w życiu i pozostać w pamięci wszystkich gości, warto skorzystać z kilku sprawdzonych pomysłów.

Data dodania: 2011-11-24

Wyświetleń: 1838

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

Samochód na wesele

Oczywiście Państwo Młodzi muszą posiadać jakiś środek transportu. Ekskluzywna limuzyna z bukietem kwiatów na masce to dziś standard. Pięknie wygląda przejazd bryczką, jednak musi to być dopasowane do miejsca. W zatłoczonym centrum miasta taki widok nie jest zbyt ciekawy.

Możemy jednak być bardziej oryginalni. Do ślubu można pojechać starodawnym samochodem, który będzie wyglądał bardzo dostojnie. Ostatnio coraz częściej można się także zdecydować na samochód ślubny rodem z PRL: Warszawa , ale także Duży Fiat lub Polonez może być ciekawą odmianą.

Przystrojenie samochodu także nie musi być standardowe – od bukietu kwiatów być może lepszy będzie duży cylinder na dachu oraz muszka na masce. Oczywiście można taki zestaw zastąpić białym welonem.

Karczma na uboczu

Organizując ślub Para Młoda najczęściej chce, aby sala weselna znajdowała się w większym mieście. Jest to bardziej praktyczne i szybciej można w ten sposób znaleźć ciekawe restauracje. Katowice, Warszawa, Kraków, ale także inne duże miasta zapewniają szeroki wybór lokali, a co za tym idzie, wolnych terminów.

Warto jednak poszukać także sali weselnej gdzieś na uboczu, z dala od ruchliwych ulic. Możemy znaleźć tam urokliwe lokale, w których nasze przyjęcie będzie niezapominanie dla wszystkich gości. Zajazd lub karczma urządzona w staropolskim stylu będzie na pewno świetnym miejscem. Dodatkowo, jeśli obsługa ubrana będzie w tradycyjne stroje, wytworzy to specyficzny klimat.

Weselne menu po staropolsku

Jeśli zdecydowaliśmy, że nasza sala weselna to karczma lub zajazd, to jakie dania zaserwować gościom? Oczywiście aby dopełnić klimat, świetnym pomysłem jest kuchnia staropolska. Pieczone mięsa i naturalne wędliny będą na pewno wszystkim smakowały. Atrakcją wieczoru może być dodatkowo pieczony prosiak lub baran, wjeżdżający na salę przy przygaszonych światłach i krojony na oczach gości przez szefa kuchni.

Chińskie lampiony szczęścia

Jeśli chcemy natomiast nawiązać do tradycji wschodnich, możemy urządzić dla gości weselnych bardzo ciekawą zabawę. Gdy będzie już ciemno, wystarczy zaprosić wszystkich biesiadników przed lokal i urządzić puszczanie chińskich lampionów szczęścia. Jest przy tym zawsze dużo śmiechu, a uczestnicy na pewno się orzeźwią i nabiorą energii. Jeśli impreza wcześniej troszkę przygasła, to po takiej rozrywce sala weselna na pewno będzie pełna świetnie bawiących się gości. Koszt takiej atrakcji jest dość niski, lampiony można nabyć przez internet już za kilka złotych od sztuki.

Sztuczne ognie

Bardzo ciekawą atrakcją może być także pokaz sztucznych ogni. Romantyczny nastrój, jaki powstanie przy tej okazji udzieli się nie tylko Młodej Parze.

Jeśli okolica jest odpowiednia, i chcemy, aby nasi goście się troszkę „przewietrzyli”, możemy zorganizować także krótki spacer z pochodniami. Innym ciekawym pomysłem może być także zamówienie pokazu tańca z ogniem.

Oczywiście tego typu pomysłów możemy mieć znacznie więcej. Musimy jednak uważać, aby nie przemęczyć naszych gości weselnych. Często zbyt dużo atrakcji może negatywnie wpłynąć na zabawę biesiadników.

Licencja: Creative Commons
6 Ocena