0 głosów

Urządzenie kuchni to bardzo trudne zadanie, bowiem w pomieszczeniu tym spędzamy bardzo wiele czasu i wykonujemy wiele domowych czynności. Warto zatem zrobić wszystko, by wnętrze to było przede wszystkim przytulne i co szczególnie istotne funkcjonalne.

Img

  W tym celu warto najpierw zaplanować umiejscowienie poszczegolnych sprzętów kuchennych, a nastepnie zabudowy. Aktualnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kuchnie zabudowane, a więc takie, w których wszystkie sprzęty kuchenne są ukryte. Wchodząc do takiej kuchni mamy wrażenie, że panuje w niej niezwykły porządek, a tym samym jest znacznie bardziej elegancka.

   Wybierając meble kuchenne postarajmy się myśleć o wszystkim, dzięki czemu unikniemy wielu dodatkowych wydatków i straty czasu, na nieustanne czyszczenie naszej kuchennej zabudowy. Jeśli nie lubimy sprzątać wybierzmy meble minimalistyczne, pozbawione wszelkich zdobień, rzeźbień i innych zagłębień, w których lubi się gromadzić brud i kurz. Zrezygnujmy również z mebli wykonanych z płyt MDF pokrytych okleiną PCV. Nadmiar pary w kuchni bardzo często powoduje, że okleina odchodzi od płyty lub pojawiają się drobne, nieatrakcyjnie wyglądające odpryski. Niestety nadal MDF foliowany dobrze się sprzedaje. Jest to spowodowane przede wszystkim atrakcyjną ceną.

  Decydując się na meble drewniane musimy pamiętać, że wymagają one szczególnej pielęgnacji nie tylko ze strony użytkownika, ale również wymagają specjalnych środków czyszczących. Wiele innych cennych podpowiedzi i wskazówek dotyczących wyboru mebli kuchennych i urządzania kuchni znaleźć można w sieci. Pamiętajmy, że to główne pomieszczenie w domu, a więc musi być jednocześnie piękne i funkcjonalne, a to nie lada wyzwanie. :)

Licencja: Creative Commons