W ostatnim czasie podróżowanie stało się jedna z najpopularniejszych rozrywek Polaków. Coraz częściej zdarza się, że z wyprzedzeniem planujemy nie tylko letnie wczasy, ale także zimowe ferie, czy długie weekendy.

Data dodania: 2011-07-12

Wyświetleń: 2130

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Urlopy stały się tak powszechne z powodu licznych ofert biur podróży, a także atrakcyjnych promocji linii lotniczych. Często myśląc z wyprzedzeniem o wczasach możemy zapewnić sobie tani przelot a także tani hotel. Jedna z opcji atrakcyjnej wycieczki przy małych kosztach jest oferta All inclusive. Wybierając takie rozwiązanie wszystko mamy w cenie : posiłki, przekąski między posiłkami, napoje bezalkoholowe, oraz alkohole regionalne. Każdy hotel sam określa swoją ofertę menu, a także godziny wydawania posiłków. Wybierając All inclusive zaoszczędzimy na zakupie przekąsek, jest to dość znaczne zazwyczaj przy podróżowaniu z dziećmi. Hotele z taką ofertą zazwyczaj znajdziemy przy wczasach zagranicznych, ale coraz częściej także w wycieczkach po kraju. Spędzając urlop w Grecji, Egipcie czy Turcji ofertę All inclusive znajdziemy już w trzygwiazdkowych hotelach. Szczególnie ta opcja opłaca się w krajach o gorącym klimacie, gdzie niezbędne są napoje chłodzące. W ofercie All inclusive hotele często podają regionalne potrawy w formie przekąsek, które przy zakupie indywidualnym mogą być drogie. W hotelach All inclusive w Bułgarii można w cenie skorzystać z kompleksu fitness, podgrzewanych basenów, mini golfu i tenisa. Oferta zapewnia często także inne atrakcje, na przykład taneczne wieczorki, czy pokazy regionalnych tancerzy i artystów. Można także wybrać taką opcje nie tylko w hotelach stacjonarnych ale także na statkach podróżując do Chin czy na Karaiby. W czasie rejsu an statku można pójść do kina, restauracji czy nawet do kasyna. Wybierając opcję All inclusive można cieszyć się w pełni zasłużonymi wczasami. A hotel dostarczy nam wszelkich potrzebnych rzeczy a także niezapominane atrakcje.

Innym sposobem zaoszczędzenia jest opcja first minute bądź last minute. W pierwszym przypadku rezerwujemy wczasy zaraz po ogłoszeniu ofert, kiedy to biura dla zachęcenia klientów obniżają maksymalnie bilety dla pierwszych zainteresowanych. Analogicznie można także skorzystać z opcji na ostatnią minutę, czyli bukować bilety kilka dni przed rozpoczęciem urlopu. Często właśnie w ostatnich dniach przed realizacją także obniża się ceny, nawet o połowę, aby zapełnić puste miejsca. Nie poleca się jednak takiego rozwiązania większym grupą, gdyż mogą nie uzyskać wystarczającej liczby miejsc. Dla grup kilkuosobowych zaleca się skorzystanie opcji first minut, czyli polowanie na promocyjne ceny zaraz na początku ogłoszenia oferty. Obecnie oferta first minut 2001 obejmuje wiele wczasów do Grecji miedzy innymi na Korfu, wyspę Thassos, Riwierę Olimpijska, wyspę Kretę a także na Rodos. Ceny za wczasy tygodniowe w tym słonecznym państwie zaczynają się już od tysiąca złotych.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena