Czasem możemy usłyszeć, lub przeczytać zdanie: „Będąc we właściwym czasie, we właściwym miejscu i robiąc właściwe rzeczy – to jest DOBRE FENG SHUI”. Zobaczcie państwo, jakże głęboka to prawda. Przyjrzyjmy się trochę tej definicji.

Data dodania: 2007-01-14

Wyświetleń: 7647

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czyż nie możemy odnieść się w tym miejscu do znanego już równania geomantycznego: Niebo – Ziemia – Człowiek? Pisałam o tym w artykule „Geomancja Chińska”. Zatem:

Jak rozumieć Właściwe miejsce – Właściwe miejsce, to działanie w sferze Ziemi. Odpowiednikiem pola grawitacyjnego jest Ziemia – Qi Ziemi, czyli podstawa naszego doświadczania na poziomie ziemsko -fizycznym. To właśnie jest to, co nam kojarzy się z FengShui. Właściwe miejsce, to między innymi odpowiedni dla nas dom, czy odpowiednie miejsce dla naszej firmy. Odpowiedni, czyli taki, który pomoże nam realizować własne cele, marzenia, pragnienia. Nie wszystkie miejsca są dobre i to nie tylko w rozumieniu ogólnym, ale także indywidualnym, czy osobistym. Każde miejsce ma swoje indywidualne cechy, które nie zawsze są takie, jakich pragniemy.

Zatem możemy mieć dom, który:
- jest dobry dla zdrowia i dla pieniędzy,
- albo taki, który jest dobry tylko dla zdrowia, ale nie dobry dla pieniędzy,
- wreszcie możemy mieć dom dobry dla pieniędzy, ale ze zdrowiem w tym domu będą kłopoty,
- wreszcie najgorsza możliwość: dom nie dobry ani dla zdrowia, ani dla pieniędzy.

Oprócz tych czterech podstawowych charakterystyk domów, mamy jeszcze inne, których jednak nie będę omawiała w tym miejscu. Każdy dom należy do jednej z powyższych charakterystyk, dlatego kupując dom, szukając miejsca dla naszej firmy, czy budując nowy dom, powinniśmy się tym zainteresować.

Właściwe miejsce, to fizyczny moment „tu” – miejsce naszego działania, a więc dom, firma. To bardzo ważne!. W tym punkcie możemy zawrzeć całą geomancję, ponieważ Chińska geomancja (FengShui) zajmuje się wyborem miejsc korzystnych dla życia człowieka.

Właściwy czas – Działanie w sferze Nieba. Niebo jest odpowiednikiem pola elektromagnetycznego – Qi Nieba, czyli świat naszych zmysłów i doznań składających się na nasze doświadczanie świata widzialnego. Ale co to właściwie oznacza? Jak poznać, że to jest właściwy czas? Czasem mamy wrażenie, że coś zrobiliśmy w nieodpowiednim czasie, że mogliśmy zaczekać, albo, że należało przyśpieszyć działanie. No i nic się nie udało. Albo mówimy: to był właściwy czas dla realizacji tego zadania. Możemy oprzeć się na swojej intuicji, jednak czasem u niektórych osób ona zawodzi.

Jeśli planujemy coś ważnego, to właśnie w tym miejscu przychodzi nam z pomocą chińska astrologia Ki 9 Gwiazd, albo 4 Filary Przeznaczenia (Ba Zi). 4 Filary Przeznaczenia, to starożytna Chińska Metafizyka, wiedza, która zawiera bardzo skuteczne techniki, dzięki którym możemy poznać nasze osobiste talenty, strukturę naszej istoty, czy dokonać indywidualnej analizy osobowości, potrzeb, skłonności. Możemy poznać „okresy szczęścia i prosperity”. Poznać to, co nam przeszkadza w naszej drodze do celu, a co jest naszą naturalną właściwością, co nam pomoże osiągnąć sukces, a co powinniśmy odłożyć na później.

Możemy dowiedzieć się, czym konkretnie dla nas jest „Bogactwo”, jaki byłby najlepszy związek, kim jesteśmy i jakie są nasze potrzeby, co zrobić by czuć się bardziej zrealizowaną osobą, szczęśliwszą. Proszę sobie wyobrazić, że „Bogactwo” nie dla każdego jest tym samym. Wiedza o tym pomaga w zaprzestaniu „walki z wiatrakami”. Droga do „brzęczącej monety” może wieść całkiem innymi drogami. Te i wiele, wiele innych rzeczy, to temat analizy 4 Filarów Przeznaczenia. Ta wspaniała astrologia chińska jest prawie zupełnie nieznana w Polsce, a jest niezwykle skuteczna. W jakimś stopniu możemy zatem odkryć nasz los, nasze przeznaczenie i podążać za nim. To właśnie 4 Filary (Ba Zi) powiedzą nam, jakie elementy (żywioły) są składnikami naszej natury. Powiedzą nam o specyficznej kombinacji, która składa się na naszą indywidualność, bo przecież RZECZYWIŚCIE każdy człowiek jest inny. Nawet jeśli mamy taki sam wykres Filarów, ale żyjemy w innych warunkach. To, co dla jednego człowieka jest dobre, wcale nie musi być dobre dla innego, właśnie dlatego, ze różnimy się od siebie, że jesteśmy inni. Często jednak nie wiemy, jacy jesteśmy....

Ba Zi umożliwia nam dokładne poznanie, jakie są nasze ukryte talenty, z których istnienia często nie zdajemy sobie sprawy, a użycie ich może całkowicie odmienić nasz los, ułatwić nam życie. Zamiast iść ciągle pod górkę, możemy z łatwością, wykorzystując nasze uzdolnienia lekko iść do przodu. Poznając cykle czasowe, które rządzą naszym życiem, możemy wybierać bardziej dogodny czas do realizacji naszych zamierzeń, możemy poznać potencjał, jaki drzemie w naszym indywidualnym życiu i wykorzystać go dla swojej pomyślności, czy innych. Badanie cykli czasowych odgrywa bodaj najważniejszą rolę w tej, jakże interesującej technice, choć stosowniejszym określeniem byłoby powiedzenie – wiedzy.

Stosując 4 Filary Przeznaczenia znajdziemy się w dogodnej pozycji do podjęcia decyzji, czy zastosowania odpowiedniego działania, ponieważ będziemy wiedzieli, co w danym momencie jest ważne, a co może zaczekać, na co jeszcze nie nadszedł czas. Ba Zi pomoże nam maksymalizować nasze możliwości osiągnięcia sukcesu w każdej dowolnej dziedzinie naszego życia, czy to będzie kariera, związki, zdrowie, sprawy biznesowe, czy inne, bo wszystko ma swój czas i miejsce. Robiąc coś we właściwym czasie, zwielokrotniamy nasze powodzenie sukcesu. Z drugiej strony możemy zminimalizować przeszkody, które niczym kłody pod nogami, utrudniają nam realizację naszych celów życiowych. Zawsze jest tak, że jeśli poznamy nasze przeznaczenie, naszą drogę życiową i idziemy nią – jest nam o wiele łatwiej. To, jak płyniecie z nurtem życia.

Ale mamy jeszcze inne narzędzie, które pozwoli nam poznać ten właściwy Czas, to jest astrologia Ki 9 Gwiazd, silnie związana z 9-cio letnimi cyklami. Ki 9 Gwiazd jest czasami odnoszone do japońskiej Astrologii odkąd w 1924 Shinjiro Sonoda zastosowywał chiński format. Sugeruje się też czasem, że w związku z tym, ten japoński system musi być w następstwie tego uważany za uproszczenie oryginalnej chińskiej doktryny. Tak jednak nie jest. Ki Dziewięciu Gwiazd rozciąga się daleko poza dziedzinę astrologii. Dziedzina ta ma wizję kreacji, kosmosu, cykli czasu docierających do nas z Drogi Mlecznej, naszego układu słonecznego, a także zaprasza nas do studiów Cyklu Precesji, ziemskich zmian biegunów magnetycznych. Ki Dziewięciu Gwiazd jest czymś o wiele więcej niż tylko astrologią, ponieważ to jest 'astrologia' tylko do pewnego punktu.

Jako astrologia, objawia charakter, temperament, skłonności, zdrowie, relacje, kariera, przeznaczenie. Jako dziedzina dywinacji - przewiduje osobiste, jak również globalne zdarzenia. Ale Ki 9 Gwiazd to Studia Przeznaczenia, włączając w to przeznaczenie naszej planety. Ujawnienie większego obrazu ścieżki życia człowieka, co może stać się jeszcze bardziej skrupulatne, czy drobiazgowe jeżeli włączymy w to studiowanie zmian miejsc ziemskich biegunów.

A więc z pomocą Ki 9 Gwiazd możemy zatem zobaczyć, jaka jest typowa energetyka każdego Roku, jak my wpisujemy się w tę energetykę, co dany rok nam da, a czego nie. Mało tego astrologia Ki 9 Gwiazd pozwala nam planować swoje życie, bo energetyka każdego roku jest inna, pomaga zwrócić uwagę na to, co w danym czasie jest najważniejsze.

Zatem z pomocą tych wspaniałych środków, możemy wpływać na właściwy Czas, czyli świadomie go wybierać.

Właściwe rzeczy – Odpowiednikiem pola biopsychicznego jest Człowiek – Ludzkie Qi, czynnik wywodzący się z DNA, czyli organizm ludzki, biologiczny oraz autorefleksyjny umysł, dzięki któremu człowiek poznaje i łączy Niebo i Ziemię. Co to oznacza? Właściwe rzeczy w dużym stopniu wynikają z naszego przeznaczenia. Jeżeli je odkryjemy i za nim podążamy, wówczas oznacza to robienie właściwych rzeczy. Zmiana losu, to niedokładnie to samo, co zmiana przeznaczenia. Możemy zmienić los, ale czy możemy zmienić przeznaczenie? Przeznaczenie to najlepszy dla nas „plan naszego życia” – naszej ziemskiej wędrówki. To lekcje do odrobienia, to nauki, które musimy sobie przyswoić.

„Każdy Człowiek jest zobligowany przeżywać swoje Przeznaczenie z jego Dobrem i Złem, z jego Brzydotą i Pięknem, tak długo, aż wszystkie te elementy nie zostaną zintegrowane. Zdarzenia przeżywane w każdym okresie są nieustannie powtarzane. To jest powód, dlaczego w każdym doświadczanym zdarzeniu, możesz mniej czy więcej, znaleźć cząstkę siebie. Każde Zdarzenie jest węzłem, który pomaga nam Ludziom osiągnąć siebie samych. Pomaga zjednoczyć wszystkie te „grudy, węzły” Przeznaczenia, istniejące w naszym Planie Przeznaczenia (Losu). Niektórzy rozwiązują te węzły bardzo szybko, ale niektórzy są przerażeni. To jest to, co nazywamy Przeznaczeniem. A Przeznaczenie funkcjonuje równolegle do naszej ludzkiej Ewolucji.”

To słowa z Księgi Wiedzy wydanej przez World Brotherhood Union w Turcji. Odkryć swoje przeznaczenie jest często bardzo trudno, ale to nie znaczy, że jest to niemożliwe do zbadania. Przeznaczenie poznajemy po zdarzeniach, które wydarzają się w naszym życiu. Generalnie przeznaczeniem człowieka, jest rozwój jego świadomości, a przeżywane zdarzenia mają w tym pomóc. Los, to właśnie to, co przeżywamy, dopóki nie zintegrujemy wszystkich elementów. Zrozumienie znaczenia przeżywanych zdarzeń, pozwala zmienić los. To, jak odrobienie lekcji, dopóki się nie nauczymy, musimy ciągle i ciągle powtarzać lekcję, poprzez przeżywane zdarzenia.

Robienie właściwych rzeczy, to stawanie się Mistrzem samego siebie. Księga Wiedzy mówi, że Przeznaczenie jest wpisane w plan naszego życia. Zatem nasze Przeznaczenie, to są te właściwe rzeczy.

To bardzo skrótowe omówienie definicji geomancji. A skoro taka jest definicja geomancji (FengShui), to już na tym etapie widać, że jeżeli wszystkie składniki ze sobą współdziałają, osiągamy to, o co nam chodzi, czego pragnie nasza dusza. A co najważniejsze, mamy wpływ na każdy z tych elementów. 4 Filary Przeznaczenia Bazi, czy astrologia Ki 9 gwiazd, pomogą nam znaleźć właściwy czas, by zrobić właściwe rzeczy, robienie właściwych rzeczy dotyka naszego przeznaczenia, a miejsce?. Miejsce, to dziedzina FengShui. Generalnie nawet nasz dom pomaga nam poznawać siebie samych. Ponieważ dom przyciąga określony rodzaj zdarzeń, które pomagają nam poznać własny los i przeznaczenie, zrozumieć je i zmienić, jeśli „odrobimy nasze lekcje”.

Autor: Grażyna Czajka-Bartosik
www.pracownia-fengshui.pl

Licencja: Creative Commons
3 Ocena