Ktoś kto ceni niepowtarzalność i wyjątkowość w wystroju swojego mieszkania czy domu na pewno rozmyśla nad aranżacją jakiegoś nietypowego i unikatowego sufitu, a gdy do tego pokusi się na ciekawe oświetlenie i pobawi kolorami stworzy zapewne coś wyjątkowego.

Data dodania: 2011-02-26

Wyświetleń: 27288

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

ad02

aranżacja sufitu nawiązuje do kształtu mebli i półek

sufit-w-mieszkaniu

sufit podwieszany w kilku poziomach

Sufity podwieszane sprawdzą się tak naprawdę w każdym pomieszczeniu wszystko zależy od twojej fantazji. Ważne jest jednak aby stworzyć elementy wiążące całe wnętrze. Tak więc jeżeli chcemy się pokusić na przykład na fale czy łuki to zaprojektujmy podłogę w podobny sposób, łącząc panele z płytkami w takim samym kształcie jak aranżacja naszego sufitu. Prostota takich rozwiązań także ma swój urok tak więc jeżeli zaprojektujemy prostokąt czy kwadrat podwieszany nad wyspą w kuchni czy wypoczynkiem w salonie, niech meble, blaty stoły nawiązują do tej aranżacji. Wówczas nie tylko wasz dom będzie miał urok, ale będzie panowała w nim harmonia, która przełoży się na twój spokój i dobre samopoczucie.

Dostępne wzory sufitów podwieszanych pozwalają nam spełnić wszystkie nasze fantazje. Możemy zrobić go w kilku poziomach, dowolnie formować łuki, skosy, podcienia. Zastosowanie do tego luster i gry świateł nada naszemu wnętrzu niepowtarzalny klimat.

Jednak należałoby w końcu powiedzieć co to takiego ten sufit podwieszany, nad którym tyle zachwytu.

Najogólniej mówiąc jest to powierzchni przymocowana do stropu w pewnej odległości od niego. Najczęściej stosowane są sufity podwieszane z płyt gipsowych charakteryzujące się lekką konstrukcją aluminiową, mocowaną do stropu lub więźby dachowej na poddaszu, za pomocą wieszaków. Cechami, które plusują na rzecz sufitów podwieszanych są:

* szybki montaż fabrycznie przygotowanej konstrukcji;

* regulowana odległość od stropu; 

* możliwość układania materiałów izolacyjnych; 

* duże bezpieczeństwo pożarowe – podwyższona klasa odporności ogniowej;

* możliwość montażu oświetlenia i kratek wentylacyjnych;

* wolna przestrzeń na poprowadzenie przewodów

b41owalny sufit podwieszany z wężownicą świetlną

Cechy te sprawiają, że wykonawcy chętnie i często sięgają po to rozwiązanie nie tylko w domach, ale również w biurach czy starych kamienicach, gdzie albo musimy zamontować klimatyzację, ukryć przewody (biura), albo zakryć stary, nierówny sufit, obniżając wysokie wnętrze.

2sufit podwieszany po obwodzie salonu

3

1277291058_18844805_4-REGIPSY-sufity-podwieszane-docieplenia-poddaszy-poddasza-Uslugi-1277291058wycięte miejsca na oświetlenie

Montaż sufitów podwieszanych jest prosty, jednak wymaga od nas dużej staranności i czasu. Podwieszanie sufitu polega na przymocowaniu do rusztu stalowego płyt. Stelaż może być jednokierunkowy (stosowany w pomieszczeniach podłużnych) lub krzyżowy (pomieszczenia o dużej powierzchni). Do ścian montujemy profile przyścienne, na których opierają się końce rusztu nośnego. Rozstaw tych profili zależy od grubości zastosowanej płyty oraz kierunku montażu. Jeśli profile przebiegają prostopadle do długości płyty to jest to montaż poprzeczny, gdy przebiegają równolegle jest to montaż podłużny. Na profilu nośnym montujemy płyty. Polega to na przykręceniu ich wkrętami samonawiercającymi. Należy pamiętać, żeby wkręty nie przecinały warstwy kartonu, gdyż wtedy płyta nie będzie podtrzymywana. Wkręty powinny być w rozstawie ok 20cm.

sufit-podwieszany

cudo! łukowate skosy

Najważniejsze to dobranie dobrego oświetlenia. Nie ma wątpliwości, że w ciągu ostatnich lat sufity podwieszane stały s elementem dekoracyjnym w domu czy mieszkaniu. Najbardziej efektownym zabiegiem dla wnętrz jest właśnie odpowiednie oświetlenie sufitu. Projekty sufitów podwieszanych eksponują nam coraz to bardziej wyszukane rozwiązania. Na chwilę obecną, dużym powodzeniem cieszy się kierowanie w dół kilku ostrych punktów świetlnych, oraz rozproszenie na boki i w górę delikatnego światła. Odbijając się od powierzchni gipsowej, mamy wrażenie jakby świeciła cała powierzchnia sufitu. Oryginalnym pomysłem jest także skierowanie kilku smug światła no konkretne przedmioty, które chcemy wyeksponować w naszym wnętrzu.

podwieszane-sufity-projekty

efekt podświetlenia całej powierzchni

sufit-diody-ok-80

rozproszenie światła

Obecnie mamy tyle możliwości ile wyobraźni no i oczywiście pieniędzy, bo trzeba to powiedzieć, że trochę to kosztuje, ale efekt często zapiera dech w piersi. Stwórz więc coś oryginalnego w swoim wnętrzu i pokaż wachlarz swoich umiejętności projektanckich. Pamiętaj o oświetleniu to ono daje tak finezyjny końcowy efekt. 

c37

zastosowanie halogenów, lamp i wężownic świetlnych

Życzę powodzenia -Tasia

Licencja: Creative Commons
6 Ocena