Kamienne wanny mimo wszystko nie do każdego wnętrza. Powody? Zobaczmy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru wanny oraz o czym powinniśmy wiedzieć decydując się na wannę z kamienia naturalnego.

Data dodania: 2011-02-14

Wyświetleń: 2719

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oferowane i w Polsce wanny kamienne, opcjami i możliwościami przeznaczenia dorównują dotychczasowym - standardowym wannom. Wanny owalne, wanny prostokątne, wanny wolnostojące, wanny asymetryczne, wanny narożne, wanna solo a nawet wanna retro czy wanny spa - wszystkie mogą być wykonane z kamienia naturalnego. Paleta barw, także nie stanowi problemu, ponieważ mnogość gatunku kamienia jest bez ograniczeń.Mimo wszystko, nawet jeśli nasze środki finansowe pozwolą na zaplanowanie wnętrza z tego rodzaju wanną, nie zawsze będzie to realne i wykonalne. Wanny z kamienia naturalnego mają masę od 500 kg aż do 2 ton (w zależności od ich wymiarów). To dlatego wnętrze łazienki musi być należycie przygotowane. Najpierw pamiętać trzeba o tym, aby:

- strop, na którym stawiana - montowana zostanie wanna, był odpowiednio wzmocniony, chyba że warunki to pozwalają i wanna postawiona będzie na parterze. Do ciężaru wanny z kamienia doliczyć należy wagę wody oraz wagę osoby jej użytkującej.

- Wanny wolnostojące wymagają odpowiedniej instalacji doprowadzającej i odprowadzającej wodę.

- Wniesienie wanny kamiennej do wnętrza ręcznie, nie jest możliwe. Szerokość otworów drzwiowych musi być odpowiednia dla wymiarów wanny. Pamiętać należy także o schodach, załamaniach np. przedpokoju itp.

Ale raz zamontowana wanna kamienna, z pewnością pozostanie na zawsze w łazience i w żadnym wypadku nie zamienimy jej na inną! Doskonałym przykładem tego, są wszystkie wnętrza kamienic, pałacyków, rezydencji czy nawet zamków, w których to raz zamontowany kamień przed latami, pozostał do dni dzisiejszych.

Licencja: Creative Commons