OGŁOSZENIE! Pragniemy poinformować Państwa o najnowszych zmianach w serwisie Artelis.pl. Od 21.11.2010 r. wprowadziliśmy kilka nowych Kategorii i Podkategorii. Zmienione zostały nazwy niektórych już wcześniej istniejących..

Data dodania: 2010-11-24

Wyświetleń: 2953

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zmienione zostały nazwy niektórych już wcześniej istniejących, aby łatwiej było wyszukać lub zamieścić artykuły z danego tematu.

Pragniemy jak najbardziej usprawnić wyszukiwanie artykułów, które nie tylko pomogą w poszerzeniu  wiedzy, lecz również  pokażą nowe obszary, odkryją nowe spojrzenie, jak również pomogą poznać innych ludzi, ich pracę i zainteresowania.

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje nowych Kategorii i podkategorii. Jeśli jest jakaś dziedzina, która interesuje Cię szczególnie – bardzo chętnie nawiążemy z Tobą bezpośredni kontakt.

Poniżej zamieszczamy opisy nowych, które wymagają szerszego opisu jak i starych Kategorii:

Bezpieczeństwo i Ergonomia – Porusza tematy związane z higieną pracy, chorobami zawodowymi, ergonomią, bezpieczeństwem osobistym nie tylko w kontekście pracy zawodowej lecz również życia na co dzień. BHP to nie tylko nudne przepisy – to fascynująca dziedzina, do której można podejść z humorem i zastosować w codziennym życiu.

Biznes –  Kategoria ta dotyczy różnego rodzaju dziedzin działalności gospodarczej i wszelkich spraw z tym związanych, w ramach większej firmy lub też w ramach firm mniejszych i jednoosobowych. Biznes kojarzy się nam zwykle z zarabianiem pieniędzy. I dobrze, bo to jest istota tej kategorii zarówno w firmach działających w świecie rzeczywistym jak i w tych działających w Internecie. Biznes wiąże się zawsze z wdrażaniem strategii, nowoczesnych narządzi i systemów, które warto znać aby z nich korzystać.

Dom i Ogród – Piszemy tu o naszych domach, mieszkaniach, miejscach, które są dla nas ważne, bo przebywamy w nich na co dzień. Dom to nasza przystań, otoczenie, klimat i wszelkie sprawy związane z jego tworzeniem i utrzymaniem.

 

Duchowe Drogi – Poruszamy sprawy związane z poszukiwaniu własnego Boga i szczęścia, kontaktami z tym światem, którego nie widzą nasze oczy. To sprawy niekoniecznie związane z konkretną wiarą lecz z naszą duszą i całym wszechświatem, astrologią, numerologią, medytacjami... oraz wróżbami.

Edukacja, Wiedza, Nauka – Kategoria ta obejmuje różne aspekty kształcenia człowieka, sprawy związane z dziedzinami wiedzy oraz całym procesem nauczania, jaki wchodzi w grę w edukacji. Edukacja to dziedzina, która nas otacza przez całe życie, nie tylko w szkole.

Finanse i Ekonomia -  obejmować będzie tematy dotyczące  spraw ekonomicznych i finansowych, zarówno biznesu jak i gospodarki oraz spraw prywatnych każdego człowieka związanych z  pieniędzmi i ich udziałem w naszym życiu. Wyodrębniliśmy tę Kategorię, choć pasuje zarówno do Biznesu jak i Gospodarki, ponieważ niezwykle istotne jest właściwe podejście do tego tematu i właściwie w każdej dziedzinie – bez finansów “ ani rusz”.

Gospodarka – dotyczy całokształtu działalności  prowadzonej w danym regionie, kraju lub na całym świecie, działalności polegającej na wytwarzaniu dóbr i świadczeniu usług zgodnie z potrzebami ludności.

 

Hobby – to miejsce mówiące o tym, co lubimy robić najbardziej, co jest obecne w naszym życiu, bo nadaje mu kolory i radość.

 

Hyde park – miejsce dla wszelkich wpisów, które nie mieszczą się w standardowym punkcie widzenia, są subiektywne a czasem kontrowersyjne i nawet dziwne. Możesz przeczytać tu o innym niż zwykle podejściu do danego tematu.

 

Internet i komputery – piszemy  tu o wszelkich sprawach związanych z takim narzędziem naszej pracy, jak komputer i jego możliwości oraz działaniach z tym związanych. Dla każdej osoby, która ma w swoim codziennym życiu do czynienia z komputerem i Internetem – to miejsce ma być pomocne w jej działaniach.

 

Kultura i sztuka – to miejsce do wpisów o działaniach i wytworach człowieka – tych materialnych i niematerialnych – artystycznych  i codziennych – pozwalających rozwijać zainteresowania, marzenia w życiu na przełomie wieków.

 

Ludzie i  Społeczeństwo – piszemy tu o Człowieku, jego życiu i funkcjonowaniu w społeczeństwie na co dzień. Każdy człowiek jest ważny, jego miejsce wśród nas, jego odrębności i podobieństwa.

Motoryzacja – to miejsce  dla każdego, kto lubi świat maszyn jeżdżących i poruszających się w różny sposób.

Obcojęzyczne – znajdziesz tu zarówno wpisy w różnych językach jak i informacje na tematy związane z porozumiewaniem się w nich.

Praca – Kategoria ta zawiera wszelkie aspekty związane z pracą, jej szukaniem, świadczeniem, wymianą informacji na tematy związane z byciem pracownikiem.

Prawo – Kategoria ta dotyczy wszelkich zagadnień prawnych związanych z życiem prywatnym i zawodowym każdego człowieka.

 

Publikacje Wydawnicze – miejsce dla każdego miłośnika książek, literatury. Miejsce dla tych, którzy poszukują i dla tych, którzy już znaleźli swoje miejsce w świecie czytania i pisania.

 

Relacje Międzyludzkie – to kategoria dla każdego z nas, kto wiedzie życie wśród rodziny, przyjaciół, kto pracuje z nimi i przebywa na co dzień. To miejsce, gdzie możemy poznać punkt widzenia innej płci, różnice i podobieństwa. To miejsce mówiące o szczęściu (czasem nieszczęściu) bycia wśród siebie nawzajem.

Rodzina i Wychowanie – to miejsce, gdzie znajdziemy informacje o każdym etapie wzrostu i wychowania Człowieka w rodzinie i społeczeństwie. Te etapy związane są z każdym z nas i na każdego z nas maja niezaprzeczalny wpływ. Jest wiele podejść do wychowania na przełomie wieków. Również obecnie, istnieje i pojawia się wiele modeli, o których to właśnie piszemy.

 

Rolnictwo – to miejsce dające informacje o tym, co potrzebne, nowe i ciekawe, związane z naszą Ziemią i jej darami dla człowieka.

Sport – miejsce z informacjami na temat wszelkich sportów, amatorskich, wyczynowych oraz możliwości ich poznania.

 

Świat Technologii – tu znajdziesz  wiedzę i informacje o nowościach w świecie techniki,   technologii i wszystkiego, co się z tym wiąże.

Sztuka Kiniarska – Kategoria ta zawiera wszelkie informacje na tematy kulinarne, przepisów, zasad, różnych kuchni i tradycji kulinarnych oraz własnych doświadczeń i porad.

 

Sztuka skutecznego działania – to kategoria , która mówi o sposobach, możliwościach i zakresach rozwoju kompetencji człowieka – czyli jego wiedzy, umiejętności i postawy - zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Łączymy tu sprawy rozwoju wewnętrznego z rozwojem cech zewnętrznych. To nasz rozwój osobisty i również wszelkie działania jakie do niego prowadzą w życiu prywatnym i zawodowym – bo nie da się tego oddzielić.

Turystyka i wypoczynek – Kategoria ta dotyczy wszelkich spraw związanych z pięknem Ziemi, wyjazdami, urlopami, turystyką i wypoczynkiem. Opisujemy tu własne wrażenia i doświadczenia oraz przekazujemy informacje pomocne dla innych użytkowników.

 

Twórczość – Ukazujemy piękno poprzez różne dziedziny artystyczne. Celem jest dobro drugiego człowieka. Wartość moralna, estetyczna i poświęcenie temu wartości pragmatycznych, praktycznych.

 

Uroda – Kategoria ta  dotyczy spraw związanych z wszelkimi możliwościami, jakie mamy, dotyczącymi naszego wyglądu, ciała, wizerunku zewnętrznego. To ważna dziedzina dla każdego z nas i poznamy tu różne podejścia do tej sprawy.

 

Zdrowie – Kategoria obejmuje wszelkie sprawy związane z naszym zdrowiem jako takim, podejściem do niego z różnych stron, poradami i dzieleniem się doświadczeniem oraz wiedzą. Zdrowie, to nasz naturalny stan życia lecz nie każdy zdaje sobie sprawę od czego zależy i na co ma wpływ.

 

Zdrowie psychiczne –  poruszane są tu tematy dotyczące jednej z ważniejszych dziedzin zdrowia w ogóle. Znajdują się tu niezbędne wiadomości, opisy i sugestie dotyczące kierunków w jakich możemy szukać pomocy oraz wyjaśnień dla siebie i swojej rodziny w trudnych, czasem niezrozumiałych tematach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena