Jak zorganizować wesele z karykaturzystą rysującym na żywo gości weselnych. Co trzeba przygotować i jakie miejsce jest potrzebne do tej atrakcji weselnej?

Data dodania: 2010-11-17

Wyświetleń: 2416

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kasia i Przemek rok przed własnym ślubem zostali zaproszeni na wesele koleżanki. Na początku uroczystości nic nie zapowiadało obecności karykaturzysty. Obok sali jadalnej, trochę z boku stał mały, pusty stolik i 2 krzesła. Wyglądało na to, że ktoś z gości weselnych widocznie nie dojechał, więc kelnerzy odsunęli ten stolik trochę na bok. Ale ten stolik nie zwracał szczególnej uwagi. Wszystko wyjaśniło się po obiedzie. Młoda Para zapowiedziała przyjazd karykaturzysty i zorganizowała losowanie gości. Kasia dokładnie pamięta ten moment kiedy jako wylosowana usiadła przy tym tajemniczym, stojącym z boku stoliku. To właśnie było miejsce dla karykaturzysty i osoby pozującej. Rysowanie nie trwało długo – kilka minut i karykatura była gotowa. Kasia na karykaturze wyszła super. Do dziś ta praca wisi u niej w pokoju i jest niezapomnianą pamiątką z wesela koleżanki.

karyksoleil2

Żeby zorganizować wesele z karykaturzystą i rysowaniem karykatur gości weselnych na żywo trzeba znaleźć w internecie taką usługę, albo dogadać się ze znanym już z poprzedniego wesela karykaturzystą. Umówić się na konkretny dzień wesela. Jeżeli wesele jest planowane z dużym wyprzedzeniem można podpisać z karykaturzystą umowę o dzieło. W umowie powinna być dokładnie określona data imprezy, godzina, miejsce uroczystości i cena za usługę. Jeżeli chodzi o godzinę to najlepiej określić godzinę rozpoczęcia rysowania i przybliżoną godzinę zakończenia – bo rysowanie na żywo może przesunąć się w czasie, nawet jeżeli jest konkretnie określona ilość karykatur do wykonania. Najczęściej karykaturzysta daje się namówić na dodatkowe karykatury i jego pobyt na weselu się przedłuża. Stad też trudno precyzyjnie, co do minuty określić godzinę zakończenia jego rysowania. Jeżeli umówimy się z karykaturzystą na konkretną ilość wykonanych na weselu prac, to ta liczba powinna być wymieniona w umowie. Karykaturzysta nie jest w stanie narysować w ciągu krótkiego czasu karykatury każdego z gości weselnych. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest losowanie. Do tego potrzebne jest przygotowanie przez organizatorów wesela losów. Mogą to być małe, złożone karteczki. Na każdej karteczce musi być napisane imię i nazwisko gościa. Karteczek musi być tyle ile gości weselnych. Efektownie wygląda kiedy losy są w jakimś dużym przezroczystym naczyniu (np. wazonie z dość szerokim otworem, by swobodnie można było włożyć rękę do środka). Przez takie przezroczyste naczynie dokładnie widać jak odbywa się losowanie. Losowanie najlepiej przeprowadzić tuż przed samym rysowaniem karykatur np. po obiedzie.

Przy małych weselach, albo imprezach kameralnych można umówić się z karykaturzysta na rysowanie w określonym czasie (np. na 3 godziny rysowania). Rysowanie 1 postaci trwa około 6-8 minut. W ciągu 2 godzin powstanie ok.15-20 karykatur.

Rysowanie na żywo jest atrakcją do której jest potrzebne odpowiednie miejsce. Trzeba o tym wcześniej pomyśleć. Znając lokal w którym będzie się odbywała impreza musimy wybrać takie miejsce by nie było ono usytuowane zbyt blisko grającego zespołu, czy jakiegoś głośnika, bo w takim miejscu nie da się pracować. Takim miejscem może być jakiś kąt sali po przeciwnej stronie orkiestry. W tym miejscu powinno być w miarę dobre oświetlenie. Nie może to być świeca, czy półmrok. Może to być lampa czy kinkiet dający takie światło przy którym da się rysować.

Karykaturzysta potrzebuje do swojej pracy małego stolika i minimalnie 2 krzeseł. Jedno dla niego, drugie dla osoby pozującej. Jeżeli na imprezę jest zaproszonych dużo gości z osobami towarzyszącymi to warto przygotować 2 krzesła dla osób pozujących i 1 krzesło dla karykaturzysty. Wiele par chce mieć wykonaną podwójną karykaturę na jednym formacie. Wówczas dobrze, kiedy razem pozują 2 postacie.

Organizacją takiego wesela z karykaturzystą może się zająć firma zajmująca się organizacją wesel, bliski znajomy albo bezpośrednio Młoda Para.

Ta usługa może też być prezentem - niespodzianką dla Państwa Młodych. Wówczas umówieniem się z karykaturzystą zajmuje się dany gość chcący zrobić Młodym oryginalny prezent ślubny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena