Szukasz miejsca, gdzie będziesz mogła spędzić niezapomniane wakacje, a jednocześnie nie chcesz wydać fortuny? Chorwacja może być dobrym rozwiązeniem. To kraj o wyjątkowych walorach turystycznych i w miarę niskich cenach.

Data dodania: 2010-06-25

Wyświetleń: 2305

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

W ostatnich latach Polacy stają się coraz aktywniejszymi turystami. Co prawda nasze płace nie dorównują europejskim, jednak znajdujemy rozwiązanie tego problemu. Wystarczy za cel zagranicznej wycieczki obrać miejsce, które nie ma zaporowych cen, do tego dorzucić pomysł na tani transport i nocleg i mamy wakacje zorganizowane, jak to się mówi, „po kosztach".

Jednym z krajów przyciągających mniej zamożnych wycieczkowiczów jest Chorwacja. Jednak nie dajmy się zwieść - tanie nie oznacza gorsze. Wczasy nad morzem w tym regionie to niesamowite wrażenia, nie ustępujące temu, co może nam zaoferować dużo droższe kurorty np. Zachodniej Europy.

Odwiedzając Chorwację zyskujemy możliwość wypoczywania na niepowtarzalnym wybrzeżu jakim jest tam ograniczone Morze Adriatyckie. Nazywa się ono dalmatyńskim, od historycznej nazwy tej krainy - Dalmacji. Jego unikatową cechą jest mrowie równoległych do linii brzegowej, podłużnych wysepek. Jest ich ponad tysiąc! Tylko 70 zamieszkanych, więc terenu do eksploracji jest mnóstwo. Wybierz się tam, jeżeli kręci Cię turystyka aktywna.

Pamiętaj jednak, że Chorwacja to nie tylko unikatowe w skali światowej plaże. Znajdziesz tam dużo więcej atrakcji: parki narodowe, zabytki, przepiękne okolice i miasta o wyjątkowej architekturze i atmosferze. Jest to także raj dla lubiących żeglarstwo. Jeżeli masz swoją łajbę (lub ją wynajmiesz), Chorwacja udostępnia Ci bardzo dobrze rozwiniętą bazą portów i przystani jachtowych. A to wszystko za niewygórowane ceny.

Kraj ten ma też oczywiście sporo do zaoferowania tym, którzy nad zwiedzanie miejsc i budynków przedkładają obserwację i poznawanie lokalnej kultury. W regionach przylegających do wybrzeża dominują wpływy śródziemnomorskie (jest nawet zwyczaj robienie sjesty!). Północ kraju ukształtowała się zaś w cieniu europejskich mocarstwa i, co może wielu zaskoczyć, nawet trochę przypomina Polskę. Zwiedzając te obszary warto skosztować, nawet z ciekawości, lokalnej kuchni. Typowe chorwackie dania regionalne to potrawy z ryb, baraniny lub dziczyzny.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena