Jak odnaleźć sens, sukces i szczęście w życiu? Prosta recepta na osiągnięcie pełni i zadowolenia z własnego życia, które przecież mamy tylko jedno!

Data dodania: 2010-05-25

Wyświetleń: 3064

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

"Życie podobne jest do zamka szyfrowego, tylko ma znacznie więcej kombinacji i numerów, jeśli ustawisz numery we właściwej kolejności - zamek otworzy się" (Brian Tracy)

Jeśli pragniesz sukcesu i szczęścia - musisz zadbać o to, aby każda Twoja myśl i działanie prowadziły Cię w tym kierunku. Dlatego wybierz swój cel, a następnie skup się na wszystkim tym, co jest z nim związane i co do niego prowadzi.

Sukces zaczyna się w momencie, gdy wykorzystujesz swój dar wolnej woli do przejęcia systematycznej i celowej kontroli nad własnymi myślami, które goszczą w Twojej świadomości. Myśl tylko o tym, czego chcesz i pragniesz - resztę myśli odrzuć.

Aby osiągnąć to, co chcesz i stać się tym, kim chcesz - musisz żyć bardziej świadomie. Nie daj się wpędzić w "automatyzację życia", czyli sytuację, w której wykonujesz pewne czynności od tak dawna, że procesy myślowe uległy automatyzacji.

Przejmij kontrolę nad swoim życiem - to ty nim kierujesz - nie pozwól, by ono samo ci się "działo" (czasem bez twojej świadomej obecności). Tak więc:

1) Czuj się panem swojego życia, szczęśliwym i pozytywnym oraz pewnym siebie, bo inaczej będziesz człowiekiem sterowanym przez innych, bezradnym, uwięzionym - niemal ofiarą. Pamiętaj, że żadna osoba ani sytuacja nie może Cię zmusić do jakiegokolwiek uczucia, bowiem: „nikt nie może sprawić, byś poczuł się gorszy bez twojego przyzwolenia” (Eleanor Roosevelt).

2) Pamiętaj, że wszystko ma swoją przyczynę niezależnie od tego, czy ją znasz, czy nie. Przypadki nie istnieją. Dlatego zrozum, że istnieją konkretne przyczyny sukcesu i konkretne przyczyny porażki (również zdrowia czy choroby), zgodnie z zasadą: "co zasiejesz dziś - zbierzesz jutro".

3) Twoja wiara (lub jej brak) określa - czy czeka cię sukces, czy porażka. Jeśli uwierzysz, że w życiu pisany Ci jest sukces - to będziesz przeć naprzód i nic cię nie powstrzyma.

4) Zawsze oczekuj od siebie tego, co najlepsze, ponieważ potęga pozytywnych oczekiwań może zmienić Twoją osobowość i całe Twe życie.

5) Pamiętaj, że przyciągasz ludzi i sytuacje, które odpowiadają Twoim dominującym myślom (podobne przyciąga podobne). Tak więc szczęśliwi ludzie przyciągają szczęśliwych, narzekacze narzeka czy, ludzie sukcesu…

6) Pamiętaj, że Twój świat zewnętrzny jest odbiciem Twojego świata wewnętrznego. To co dzieje się na zewnątrz Ciebie odpowiada wewnętrznemu światu twoich myśli i odczuć.

7) Pamiętaj, że Twoje myśli - jeśli są naładowane odpowiednimi emocjami i są stale powtarzane - zmaterializują się. Zacznij więc w pozytywny, ufny sposób myśleć o najważniejszych aspektach Twojego życia - wtedy przejmiesz panowanie nad tym, co Cię w nim spotka.

8) Skup się na tym, co jest dla ciebie naprawdę ważne, odrzuć inne myśli i rzeczy, bowiem im więcej o czymś konkretnym myślisz, tym bardziej staje się to częścią Twojej rzeczywistości. Skoncentruj się na 1 celu.

9) Przestań myśleć i mówić (skupiać się) na problemie a zacznij myśleć i mówić (skupiać się) o jego rozwiązaniu. Skup się więc na tym, co możesz zrobić w przyszłości, a nie na tym, co się stało (i się nie odstanie choćbyś…)

Podstawowym zatem zadaniem jest zdefiniowanie - czego dokładnie chcesz, a następnie zejście ze swojej zwykłej ścieżki życia tak, aby nie stać sobie na swojej drodze.

ZAPAMIETAJ! Wszystko, co kiedykolwiek osiągniesz zależy wyłącznie od Ciebie, nikt inny nic dla Ciebie nie zrobi - to rewelacyjne odkrycie! Tak więc wszystko czym jesteś i czym się staniesz - zależy wyłącznie od Ciebie!

Licencja: Creative Commons
2 Ocena