Zdarzyć się może sytuacja, iż będziemy chcieli skorzystać z możliwości wynajęcia samochodu. Być może nasze auto się zepsuje albo będziemy chcieli spędzić ciekawie urlop i zwiedzić okolicę wynajętym autem. Kilka praktycznych porad jak i gdzie szukać możliwości taniego wynajmu samochodu.

Data dodania: 2010-03-17

Wyświetleń: 3730

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kiedy wybieramy się na nasze upragnione wakacje wraz z wypoczynkiem bardzo często chcemy także obejrzeć miejsce, w którym zostajemy i bliższe lub dalsze okolice. Decydujemy się nawet na jakieś dłużej trwające wycieczki do odleglejszych miejscowości. Wybierając się na przykład na urlop do Grecji na Półwysep Chalkidiki warto na dzień lub dwa pojechać do stolicy kraju - Aten a jest to całkiem długa podróż. Także w różnych sytuacjach kiedy na urlop wybieramy się samolotem biura turystyczne organizują nam transfer z portu lotniczego ale to właściwie wszystko z ich strony obok późniejszej opieki rezydenta. Pozostaje nam wybór - albo wycieczka piesza albo skorzystanie z komunikacji publicznej. Jednak w dużej ilości przypadków komunikacji miejskiej w miejscu gdzie stacjonujemy ma lub jest wielce ograniczona. Długi spacer nad morzę lub do najbliższego miasteczka albo taksówka, która niestety dużo nas wyniesie. Zwłaszcza, że lokalni ‘tambylcy’ czerpią główne zyski z napływu turystów, tak więc nie zawsze cena jaką nam krzykną będzie tą ile faktycznie należy się za skorzystanie z taksówki.

W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem jakie możemy znaleźć jest wypożyczalnia samochodów. Wiele firm świadczących wynajem aut oferuje możliwości wynajęcia pojazdu w wielu miejscach na świecie oraz praktycznie w każdym porcie lotniczym na świecie. W bardzo w popularnych kurortach i miejscach dokąd udają się w lecie tłumy podróżnych firmy oferują naprawdę konkurencyjne ceny. Dla latających samolotem zawsze będzie możliwość wypożyczenia auta zaraz po wylądowaniu w porcie lotniczym. A nawet nie tyle co wypożyczenia ile odebrania go gdyż zarezerwowanie możemy załatwić jeszcze przed wylotem do danego kraju. Tak więc jeżeli planując wylot gdzieś do kraju możemy wszelkie formalności związane z wynajmem pojazdu załatwić z naszego własnego domu zasiadając przed ekranem naszego komputera.

Jak najlepiej znaleźć dobrą i w miarę tanią wypożyczalnię aut? Na rynku działalność prowadzi dużo firm. Tych dużych, które swoje siedziby mają na każdym kontynencie oraz mniejszych, lokalnych, które mogą nam wynająć auto w miejscu naszego urlopu. Ponieważ jest bardzo duże zainteresowanie wynajmowaniem samochodów zwłaszcza w miesiącach sezonu letniego o wiele lepiej jednak poszukiwania rozpocząć przed naszym wyjazdem lub wylotem. Najlepszym możliwym sposobem będzie próba znalezienia firmy w sieci gdyż większość wypożyczalni aut ma swoje witryny, na których możemy zobaczyć dostępne oferty, ceny, oferowane klasy aut oraz sprawdzić wolne terminy i warunki na jakich wypożyczymy nasz samochód. Znajdziemy tam witryny tych dużych firm, na których są tylko ich oferty oraz firmy pośredniczące w wynajmie, które mają dostęp do ofert z kilkunastu lub nawet kilkuset wypożyczalni dzięki czemu są w stanie znaleźć dla swoich klientów najlepsze i najbardziej konkurencyjne oferty w interesującej wypożyczającego klasie pojazdu.

Jeżeli więc chcemy znaleźć wynajem w sieci warto zajrzeć na strony popularnych wyszukiwarek jak Google albo Yahoo. Kiedy znajdziemy się na ich stronach możemy wpisać frazy takie jak na przykład tani wynajem samochodów Kreta albo tani wynajem samochodów Kreta lotnisko jeżeli interesuje nas wynajęcie zaraz po przylocie na wyspę. Dzięki temu z łatwością odnajdziemy wiele linków, które zaprowadzą nas do przeróżnych firm. Klikając na nie przeniesieni zostajemy na strony firm gdzie w ciągu krótkiej chwili będziemy mogli uzyskać odpowiedź na pytanie ile będzie nas kosztował wynajem samochodów w danej lokalizacji. Na witrynach firm znajduje się zazwyczaj silnik wyszukiwania - tak więc kiedy już sprecyzujemy gdzie i w jakim terminie chcemy wypożyczyć samochód, silnik znajdzie nam oferty spełniające nasze kryterium zapytania. Jeśli chodzi o firmy, które pośredniczą w wynajmie przedstawią one nam oferty z kilkunastu różnych wypożyczalni gdzie warunki wynajmu mogą się trochę różnić. W każdym razie korzystanie z takiej firmy porównującej ceny jest świetnym rozwiązaniem bo nie musimy wchodzić na strony poszczególnych wypożyczalni tylko mamy wszystko zebrane na jednej stronie. Jest to bardzo komfortowa oszczędność czasu oraz pieniędzy, ponieważ bardzo często firmy, które porównują ceny oferują wynajem w niższej cenie niż gdybyśmy korzystali z tych wypożyczalni, które auto udostępniają. Dodatkowy plus dla klienta.

Zarezerwowanie samochodu jest równie proste tak  jak samo znalezienie wypożyczalni. Akceptowalne formy płatności to  karty kredytowe takie jak Visa i MasterCard. Kiedy już zdecydujemy się jakim autem chcemy jeździć i podamy dane karty na naszą skrzynkę otrzymamy voucher, który należy wydrukować i z nim udać się do miejsca odbioru samochodu gdzie odbierzemy  kluczyki do samochodu oraz dokumenty. I od tego miejsca możemy radować się naszym autem i poruszać się po okolicy o wiele bardziej komfortowo. Możemy zobaczyć więcej, jechać gdzie tylko chcemy i kiedy chcemy. Nie jesteśmy od nikogo zależni.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena