0 głosów
Pobierz artykul
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
2285 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

Nadchodzi wiosna. Wraz z wiosną rozpoczynają się wakacyjne plany. Jakie miasto w tym roku będzie najczęściej odwiedzane przez turystów? Czy znów góry będą cieszyły się większym zainteresowaniem, niż morze?

W poprzednim roku Zakopane było jednym z najbardziej obleganych kurortów turystycznych w Polsce. Stolica Tatr cieszyła się ogromną popularnością zarówno wśród rodzimych turystów, jak również tych zagranicznych. Trudno jest jednak ocenić, czy podobnie będzie w tym roku. Wedłgu ekspertów "szaleństwo na Zakopane" może sę w najbliższym czasie skończyć na rzecz innych obiektów górskich znajdującychsię poza granicami naszego kraju, a dokładnie na Słowacji. Dlaczego? Głównym powodem takiego stanu rzeczy ma brak rozwoju polskiej stolicy Tatr. Zakopane zarabia krocie na turystach, jednak rozdysponowanie tych środków nie jest do końca przemyślane.

Inaczej jest na Słowacji. Tam każdy grosz (a w zasadzie eurocent) jest wydany w odpowiedni sposób. Wiele ośrodków jest modernizowanych, co jest idealną inwestycją dla Słowaków. Powstaje również wiele nowych kurortów, które z pewnością będą ogromną konkurencją dla tych ,które znajdują sę w Polsce.

 

Wydaje się jednak, że w obecnych roku właściciele pensjonatów górskich w Polsce mogą jeszcze spać spokojnie. Jednak jeśli w najbliższym czasie nie zdecydują się na inwestycje mające podnieść rangę polskich gór, może to przynieść ogromne straty dla turystycznej Polski. Hotel w górach jest ogromną atrakcją dla większości turystów, jednak musi on mieć odpowiednio wysokie standardy, a ceny konkurujące z innymi. Nikt bowiem nie będzie wybierał hoteli droższych, gdy ich jakość będzie na przeciętnym poziomie.

Trzeba również liczyć się z zmianą trendów. Zdarza się bowiem, że co jakiś czas atrakcyjność gór zmniejsza się na rzecz morza i odwrotnie.
Właśnie tak było kilka lat temu, kiedy to morze było głównym ośrodkiem turystycznym w Polsce. Duża reklama górskich kurortów, oraz bardzo wysokie jak na polskie warunki ceny na Północy spowodowały, że większym zainteresowaniem zaczeły cieszyć się góry.
Według osób specjalizujących się w turystyce w najbliższych kilku latach na brak pracy z pewnścią nie będą mogły narzekać pnsjonaty w górach.

Licencja: Creative Commons