Artykuł krótko opisujący nową rozwijająca się branże w handlu interntowym jaką są dekoracje na torty, które coraz częściej sprzedawane są przez internet.

Data dodania: 2009-12-07

Wyświetleń: 3579

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak powszechnie wiadomo rynek internetowy należy do branż, które najszybciej się rozwijają. Społeczeństwo przyzwyczaiło się już do zakupów przez internet co dostrzegają sprzedawcy. Efektem tego jest niewątpliwie rozwój handlu sieciowego i pojawianie się nowych branż takich jak dekoracje tort sprzedawane przez internet. Kiedyś rynek sieciowy charakterystyczny był dla pewnych grup produktów, obecnie jednak przez internet sprzedaje się już bardzo nietypowe produkty do których można zaliczyć wspomniane dekoracje tort. Niewątpliwie produkt jakim są dekoracje tort nie był nigdy typowym towarem sprzedawanym w sieci.

Sektor cukierniczy można zaliczyć do nowych gałęzi wchodzących w skład rynki internetowego. W pierwszy momencie mogłoby się wydawać nieco dziwne, że produkty cukiernicze sprzedaje się przez internet, jednak na polskim rynku pojawiły się już pierwsze sklepy internetowe oferujące produkty z tej branży jak omawiane dekoracje tort.

Jako przykład można wskazać tutaj sklep firmy Pach, która za pośrednictwem internetu sprzedaje dekoracje tort i jest to podstawowy produkt tej firmy. Tego typu dekoracje tort to produkt bardzo niszowy i specjalistyczny. Potencjalnych klientów za pewne nie jest za wiele i popyt na dekoracje tort  za pewne jest nieporównywalnie mniejszy niż na przykład na  sprzęt komputerowy, czy inne tego typu produkty charakterystyczne dla handlu sieciowego. Mimo wszystko powstanie takiego sklepu świadczy o tym, że popyt na takie dekoracje tort  jest wystarczający by zapewnić rentowność sprzdaży internetowej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena