Artykuł o nowościach technologicznych na rynku oświetleniowym. Coraz częściej można zauważyć w prywatnych domach zastosowanie modułów led, najczęściej jako ośiwetlenie sufitowe

Data dodania: 2011-11-16

Wyświetleń: 2601

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W dzisiejszych czasach technologia prze do przodu, w efekcie mamy coraz to nowoczesniejsze wynalazki. Dzisiaj przybliżymy wam technologię diod led. Otóż obecnie coraz powszechniejsze stają się lampy led, są to przyszłościowe lampy zbudowane na technologii  diod, czyli kolokwialnie zwanych diodach led, które są połączaone ze sobą. Do tej pory technologia owa była stosowana przede wszystkim w miejscach publicznych. Już od kilku lat  da się napotkać jednak lampy led w prywantych domach w powszechnym wykorzystaniu jak również w innych miejscach szczególnie intensywnie uzytkowanych. Dotychczas lampy led jako, że są bardzo nowoczesne były dość drogie. Jednak jak każda nowoczesna technologia także i ta z biegiem robi się znacznie tańszą.

 W współczesnych czasach lampy te bywają stosowane jako dodaktowe oświetlenie sufitowe, które nadaje dodatkowego uroku pomieszczeniom. Aktualne rozwiązania są dobrą alternatywą dla popularnych halogenów używanych zwykle jako oświetlenie sufitowe,  a w zastosowaniu tym lampy led sprawdzają się doskonale i funkcjonują znacznie lepiej jako oświetlenie sufitowe niż halogeny. Zazwyczaj oświetlenie sufitowe to dosyć nietypowa forma światła, dlatego również używa się tu specjalnych lamp projektowanych  dla oświetlenia sufitowego.


Obecnie robione są odpowiednie lampy led do montażu w pomieszczeniu. Są one kierowane szczególnie dla osób lubiących nowatorstwo w swoim domu. Dają dość szerokie możliwości w zakresie barwy oświetlenia. Dodatkowo jest to technologia przyjazna ekologii, co obecnie również jest w modzie. Lampy led  powolutku spychają z rynku do niedawna jakże uwielbiane halogenki, których popularność była dotychczas bardzo duża. Jednakże naszym zdaniem lampy led tworzą znacząco lepsze światło od halogenów. Ich wykorzystanie wiąże się również z sporą oszczędnością prądu, co bez wątpienia  ma wielkie znaczenie dla naszych finansów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena