Kraków to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Europie. Przyciąga nie tylko przybyszów z najodleglejszych zakątków świata, ale także działa elektryzująco na mieszkańców innych, także tych dużych, polskich miast.

Data dodania: 2007-07-05

Wyświetleń: 5376

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kraków to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Europie. Odwiedzają go nie tylko obcokrajowcy, ale także mieszkańcy polskich miast, również tych największych. Magnetyzm tego miasta jest tak ogromny, iż niektórzy przemierzają setki kilometrów aby pospacerować po Wawelu, czy Rynku Głównym, zjeść obiad i powrócić do domu. Jednak w większości przyjezdni decydują się na noclegi w Krakowie. Na spektrum wyboru na pewno nie można narzekać.

Zacznijmy od hoteli. Ich oferta skierowana jest raczej do zamożniejszych turystów, pamiętając, że przeciętnie sytuowany turysta z zachodu kwalifikuje się do tej grupy. Dla bardziej oszczędnych powstała w Krakowie cała sieć świetnie prosperujących hosteli. Jest to dość szeroka kategoria miejsc, które z pewnych formalnych względów nie mogą (bądź nie chcą), być hotelami, mimo że często oferują porównywalny komfort zakwaterowania. Ceny za noc są bardzo zróżnicowane, zwłaszcza ze względu na liczbę osób zakwaterowanych w wynajmowanym pokoju, która waha się od 1 do nawet kilkunastu.

Inną możliwością są apartamenty, mniej lub bardziej luksusowe, przeznaczone pod wynajem niekiedy wyłacznie w lecie, czyli w okresie wzmożonego ruchu turystycznego. Wreszcie, zwłaszcza młodzi, często znajdują nocleg u znajomych studentów, wszak Kraków, z całym szeregiem renomowanych szkół wyższych, jest czołowym polskim ośrodkiem akademickim.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena