Chociaż czasy świetności Segi dawno minęły cały czas zaskakuje nas nowymi tytułami gier. Tym razem przyszykowali prawdziwy hit, który okazał się jednak dość kontrowersyjny. Prawdopodobnie najważniejsze pismo o grach na świecie oceniło go na wyrost.

Data dodania: 2009-11-23

Wyświetleń: 1904

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bayonetta jest zręcznościówką wykonaną przez Segę na konsole Playstation 3 oraz Xbox 360. Gracz wciela się w tytułową Bayonettę - piękną, młodą, czarnowłosą dziewczynę z okularami na nosie, by walczyć z hordami przeciwników przypominających anioły. Poza seksowną bohaterką dostaniemy też duży arsenał broni, rozbudowane mapy, zróżnicowanych przeciwników i wciągającą fabułę, która zapewni nam zabawę przez kilkadziesiąt godzin.

Gra została bardzo pozytywnie oceniona przez magazyny i portale o grach. W większości uzyskała wyniki pomiędzy 90, a 95 procentami. Jednak prawdziwy rozgłos zyskała dzięki popularnemu Famitsu. Jako jedna z nielicznych gier w historii otrzymała notę 40/40, co oznacza, że nie tylko nie posiada błędów, ma wspaniały gameplay, fabułę i wykonanie, ale również jest w pewnym sensie przełomowa. Oczywiście decyzja japońskiego magazynu jest mocno dyskusyjna i wiele osób zarzuca mu faworyzacje tytułów Segi. Jak jest naprawdę? Niestety na razie nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić, ponieważ tak samo jak większość japońskich produkcji w Ameryce i Europie zostanie wydana z pewnym opóźnieniem. Dokładnie 8 stycznia 2010 roku. Na szczęście już 3 grudnia do pobrania w Playstation Network, lub Xbox Live będzie anglojęzyczne gry.  Dla wielu graczy ta data będzie przełomowa - dowiemy się, czy Famitsu straciło autorytet,czy też Bayonetta jest tak cudowną grą, że stracimy przed nią setki godzin. Nawet jeśli Famitsu oceniło tę grę na wyrost, to i tak możemy być pewni, że przysporzy nam wielu emocji. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena