Czasami zastanawiamy się nad prezentem dla dziecka. Nie zawsze musi to być coś materialnego. Niekiedy wystarczą wspólni spędzone chwile w ciekawych i atrakcyjnych dla dziecka miejscach. Poniżej prezentuję kilka z nich, które gwarantują Waszemu dziecku mnóstwo frajdy i zabawy.

Data dodania: 2009-11-14

Wyświetleń: 2315

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nastał nam weekend i jak zwykle zastanawiamy się gdzie tym razem pojechać z dzieckiem. Jeżeli mieszkasz na południu Polski i dysponujesz trochę większą ilością czasu niż dwie godziny, zachęcamy do wybrania się do parków i ogrodów tematycznych. 

Nie, nie są to tematyczne parki rozrywki jak mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Są to raczej miejsca dużo bardziej spokojne, i... dużo bardziej atrakcyjne. Sprawdźcie zresztą  sami 

Park Miniatur w Inwałdzie

Jeszcze nie spotkaliśmy nikogo, kto goszcząc w parkach miniatur nie byłby nimi oczarowany. Okazuje się, że wcale nie trzeba wybierać się aż za granicę by móc obejrzeć najsłynniejsze architektoniczne cuda świata. 

W Inwałdzie (k. Andrychowa, Małopolska) zgromadzono obok siebie takie  perły światowej architektury, jak m.in. Wieża Eifflla, Colosseum, Mur Chiński. Oczywiście w odpowiednio mniejszej skali niż występują w rzeczywistości, niemniej potrafiono oddać wszystkie szczegóły prezentowanej budowli. 

Miniatury, zielony labirynt, mini lunapark i inne dodatkowe (dla parku) atrakcje stanowią gwarancję doskonalej zabawy dla naszych pociech na cały dzień. Gorąco polecamy (z autopsji hehe) wizytę w tym parku miniatur. Po szczegóły zapraszamy na strony parku miniatur – tutaj.

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach

Bardzo ciekawy park prezentujący miniatury najsłynniejszych dolnośląskich zabytków. Znajdziemy tu praktycznie wszystko – zamki, kościoły i klasztory, a nawet zabytkowe starówki miast z regionu.

Park zlokalizowany jest w Kowarach (woj. Dolnośląskie) i podobnie jak w Inwałdzie, miniaturki oglądamy tutaj przechadzając się na wolnym powietrzu, w otoczeniu atrakcyjnej zieleni. (Nie straszny nam nawet deszcz – obsługa wręcza parasole (!)). 

Oprócz rozrywki, jest to również doskonale miejsce do nauki historii. Polecamy! Ze szczegółami atrakcji parku miniatur zabytków Dolnego Śląska możemy zapoznać się tutaj.

Park Dinozaurów w Zatorze

Parki  dinozaurów to coraz bardziej popularne miejsca rodzinnych eskapad w Polsce. Można powiedzieć, że parki te udowodniają, iż podróże w czasie są jak najbardziej możliwe. 

My polecamy  park dinozaurów w Zatorze (woj. Małopolskie). Reklamuje się on jako największy park dinozaurów w Polsce, i rzeczywiście, musimy przyznać  – robi wrażenie (podobno prezentowany tu ruchomy T-Rex jest największy na świecie).

Największą atrakcją parku jest ścieżka edukacyjna, prezentująca nie tylko „ożywione’ dinozaury, ale także będąca niezwykle malowniczą przyrodniczo. Odwiedzając zatorski park dinozaurów poznajemy nie tylko historię tych gadów, ale i świata. 

Warto wspomnieć, że głównej ofercie turystycznej towarzyszy cały szereg dodatkowych atrakcji. Gdy dziecko się znudzi się samymi gadami, mamy do dyspozycji jeszcze tor gokartowy, karuzele, kucyki, dino-zjeżdżalnie i wiele innych. (Ech, byle by się jeszcze i czasu miało, by to wszystko wypróbować). 

W kazdym razie gorąco zachęcamy do odwiedzenia. Już teraz można zerknąć na strony Parku Dinozaurów w Zatorze – zapraszamy tutaj.

Ogród Japoński we Wrocławiu

Nie tylko miniatury i dinozaury są głównymi atrakcjami dla dziecka. Czasami wystarcza sama zieleń wraz z elementami drobnej architektury (no, może w przypadku Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu ta architektura wcale nie jest taka drobna ;), a już mamy zagwarantowane miłe spędzenie czasu z naszymi ciekawymi świata pociechami. 

Ogród Japoński we Wrocławiu, który polecamy, powstał przy ścisłej współpracy z japońskimi specjalistami. Stanowi on bardzo ciekawą alternatywę dla wypadów do „tradycyjnego” parku, choć placy zabaw dla dzieci tutaj nie uświadczymy. Zobaczymy za to wszystko, co jest typowe dla japońskiej sztuki ogrodniczej i to odtworzone w najdrobniejszych szczegółach, czyli np. kaskady wodne, strumienie, kamienne mostki i latarnie. 

Spokój i niecodzienne widoki zachęcają do zatrzymania się i zadumy (wiem, wiem – z dziećmi ciężko na chwile medytacji heh). Wszystkich jeszcze niezdecydowanych zapraszamy na wirtualną podróż po Ogrodzie Japońskim tutaj.

Ogród bajek w Międzygórzu

Odwiedzając Kotlinę Kłodzką warto zajrzeć do blisko stuletniego Ogrodu Bajek w Międzygórzu ( z miasteczka docieramy tu żółtym szlakiem). Na blisko ćwierci hektara zieleni spotkamy nie tylko mnóstwo bajkowych postaci, ale także malownicze drewniane domki, zamki czy altanki. W trakcie spaceru towarzyszą nam w różnych miejscach Bolek i Lolek, Koszałek Opałek, Smerfetka, Pinokio, Jaś i Małgosia i wiele innych. 

Okolica bardzo malownicza i… trochę dzika, za to ze źródełkiem miłości (rozkoszy)  . W sam raz na długie spacery, nie tylko z dziećmi. 

Niestety, nie udało mi się znaleźć strony internetowej ogrodu – jakby ktoś się natknął, to prosszę o kontakt, bo miejsce naprawdę warte odwiedzenia i warte promocji.

--------------

Inne inspiracje na pomysły na prezent dla dziecka dostępne na www.spooter.pl

Licencja: Creative Commons
0 Ocena